پیش از راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

پیش از راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

راه‌اندازی یک کسب و کار مستقل نیازمند استفاده از تجربه افراد ماهر در این کار است، که با مشاوره‌های لازم به دست می‌آید. اول بیایید بدانیم که:

ذغال فشرده چیست؟

ذغال فشرده، نوع جدیدی از ذغال است، که با استفاده از مواد بازیافتی حاصل از ضایعات چوبی تهیه و عرضه بازار می‌شود. مواد اولیه این نوع زغال عبارتند از: خاک اره ، پوست گردو و خاکه ذغال می‌باشد.

مرغوبیت این مواد به خصوص خاک اره و رطوبت آن ، نقش مهمی در کیفیت و مزایای ذغال فشرده تولیدی دارد. یکی از مواردی که در کیفیت ذغال تأثیر می‌گذارد، اضافه کردن مواد اولیه، به خصوص چسب‌ها است. بعضی از تولیدکنندگان از چسب‌های غیرمجاز در ترکیبات خود اضافه می‌کنند، که این کار اصلی‌ترین دلیل برای به وجود آمدن معایب ذغال فشرده می‌باشد.

برای خرید و راهنمایی خط تولید ذغال فشرده با مشاوران ما تماس بگیرید.

فرآیند تولید ذغال فشرده

ماشین سازی متحدان
ماشین سازی متحدان

برای تولید ذغال فشرده، ابتدا مواد اولیه نام برده شده را جمع‌آوری می‌کنند. سپس این مواد در آسیاب مخصوص قرار می‌گیرد و خرد می‌شوند. مواد خرد شده، باید توسط دستگاه سرند الک شوند تا ضایعات و مواد درشت آن جدا شود. مواد مورد نظر توسط دستگاه خشک‌کن به میزان لازم رطوبت‌گیری می‌شوند. این ترکیبات سپس به دستگاه اکسترودر ، که اصلی‌ترین دستگاه خط تولید ذغال فشرده است بریده می‌شوند ، تا فرآیند فشرده سازی آنها انجام شود. در ادامه پس از فشرده سازی و ساخت بریکت ، بریکت‌ها به کوره برده شده و مراحل پخت آن‌ها انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:   معرفی بهترین دستگاه‌های کوره زغال ساز جهت تولید زغال فشرده

پیش از راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

خوشبختانه این حرفه برای تمامی افراد با هر میزان اطلاعات و مهارت قابل اجراء است، اما بهتر است بیش از شروع ، نکاتی را نیز در نظر بگیرید تا به موفقیت برسید.

 • از شرکت‌های سازنده و ارائه دهنده معتبر خرید کنید.
 • شرایط پشتیبانی فنی و تأمین مواد اولیه شرکت را در نظر بگیرید.
 • با شرکت ارائه دهنده قرارداد رسمی تنظیم کنید.
 • سوله یا کارگاهی با شرایط مجاز و استاندار تهیه کنید.
 • از شرایط و طرح توجیهی خط تولید ذغال آگاه شوید.
 • از افراد خبره در این زمینه راهنمایی و مشاوره دریافت کنید.
بیشتر بخوانید:   زغال چیست و مروری بر تاریخچه زغال

ماشین سازی متحدان با سالها تجربه موفق در زمینه تولید ذغال فشرده و راه‌اندازی خط تولید، در تمام مراحل ذکر شده کنار شما بوده و تجربیات به دست آمده را با شما به اِشتراک می‌گذارد. با این حال شما عزیزان می‌توانید با خیالی آسوده و پشتوانه‌ای قوی، با ما کسب و کار خود را شروع کنید.

برای خرید و راهنمایی خط تولید ذغال فشرده با مشاوران ما تماس بگیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «پیش از راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده به چه نکاتی توجه کنیم؟»

 1. منوچهر زغال فروش

  دقیقاً این موارد باید در نظر گرفته بشه.
  باید قبل از شروع هر کسب و کاری نه تنها صنعت زغال با صاحبان آن شغل صحبت کرد و مشاوره گرفت تا ضرر مالی دیده نشود و بتوان بهترین نتیجه را به دست آورد..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *