علت پفکی شدن ذغال

علت پفکی شدن ذغال

بعضی از دوستان سؤال می‌پرسند که چرا ذغالم پفکی شده یا اینکه اِستحکام کافی رو ندارد؟ دلیل اینکه ذغال شما استحکام کافی ندارد یا به اصطلاح پفکی می‌شود در این مقاله به صورت کامل و شفاف می‌خواهیم این موضوع را توضیح بدهیم، با ما همراه باشید.

امیدواریم تولیدکننده‌هایی که این مشکل را دارند مشکلشان حل بشود و دیگر ذغال پفکی و بی استحکام تولید نکنند.

شاید شما هم ذغال‌هایتان از استحکام خوبی برخوردار نباشد و با یک فشار کوچک در بارگیری‌ها خُرد بشود ، این نوع مُعضلی است که تولیدکننده باهاش درگیر می‌شود ۲ دلیل دارد.

دلایل پفکی شدن ذغال

دلیل اول: خاکه ذغال زیاد

ببینید دوستان خاکه ذغال مانند مایع می‌ماند. این یعنی اینکه خاکه ذغال باید به صورت مایع به مواد اضافه شود. منظورمان از مایع آبکی بودن نیست، مایع مثل شیر میماند که شما می‌خواهید ماست درست کنید. برای تهیه ماست به شیر یک کمی مایع ماست می‌زنید تا کامل تبدیل به ماست شود. ( بهتر این موضوع را درک کردید؟ )

بیشتر بخوانید:   هشت اصل مهم در کارآفرینی

خاکه ذغال هم به همین صورت است باید به یک مقدار خیلی خیلی کم وارد میکس موادتان بکنید و اگر حدش بگذرد یا زیاد استفاده کنید باعث پفکی شدن ذغالتان می‌شود. ( پس به این نکته توجه کنید ).

دلیل دوم: هواکشیدن کوره

هواکشیدن کوره به این منظور است که کوره شما روغنه‌ای دارد یا درست موقع پلمپ کردن، صحیح پلمپ نشده و باعث هواکشیدن بشود.

از بابت ترک‌هایی که می‌بینید ، ترک‌های عمقی برمی‌دارد یا به اصطلاح میگن بار ترک دار شده یا درجه دو شده ، دلیلش این است که بار شما مانند غذا می‌ماند هر چیزی که وارد اون پیاله یا قابلمتون میدهید همان را تحویل می‌گیرید. ( اگر قرار است آش درست بکنید ، قرار است سبزی بریزید با لوبیا و نخود. قرار نیست یه چیز اضافی دیگه مثل برنج را بریزید و تحویل بگیرید. )

شما وقتی موادتان را می‌خواهید میکس بکنید ، درست باید میکس نمایید؛ درصد رطوبتش مشخص باشد. اگر بار رطوبتی بزنید ترک‌های مویی هم داشته باشید برود داخل کوره و بیاید بیرون آن ترک‌ها بافتش را از دست میدهد و روزنه‌هایش بیشتر می‌شود و این مشکلات باعث دست دوم شدن بارتان می‌شود.

بیشتر بخوانید:   زغال چیست و مروری بر تاریخچه زغال

نتیجه گیری

پس مُعضلی که برای پفکی یا بی استحکامی شدن ذغال داریم ، یک: خاکه ذغال زیاده است و دو: هواکشیدن کوره می‌تواند باشد. حالا این هواکشیدن می‌تواند در زمان پخت یا زیر و دور خفه‌کن را نتونستید خاک یا به اصطلاح گِل بگیرید یا ذغال را آوردید بیرون و کارگر مُعطلی انجام داده یا طولش داده خفه‌کن را بر روی کالِت بگذارد و اکسیژن گرفته ذغال و باعث شده گل بگیرد و ترک‌دار بشود و ذغال حالت پفکی به خودش بگیرد و یا خاکسترش بیشتر شود.

این‌ها همه مواردی هستند که می‌توانند در بحث پفکی بودن تولید ذغال نقش مهمی داشته باشد و از بابت ترک هم بار رطوبتی باشد ترک بر میدارد و یا بار خیلی خشک باشد میتواند ترک بردارد و باید در این موقعیت درصد رطوبتتان را دقت کنید که ببیند چه درصد رطوبتی باید داشته باشید.

بیشتر بخوانید:   معرفی کامل انواع زغال

ماشین‌سازی متحدان

 ماشین‌سازی متحدان درسال ۱۳۹۲ شروع به فعالیت کرده و فعالیت خود را در زمینه‌های مختلف این صنعت گسترش داده، از جمله فعالیت‌های مهمی که این شرکت در حرفه خود به دنبال آن است. میتوان به  خط تولید زغال فشرده اشاره نمود.

ماشین‌سازی متحدان در حرفه‌ی خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و رقیبی جدی و بی‌همتا برای هم‌صنفان خود به شمار می‌آید هدف این شرکت رضایت بیشتر و روز افزون مشتریان در زمینه کاری خود می‌باشد، به طوری که باعث بهبود کیفی محصولات نیز می‌شود.

ماشین سازی متحدان در سال ۱۳۹۶ طی اقداماتی و با تلاش شبانه‌روزی و همت بخش‌های مختلف موفق به ساخت و طراحی اِکسترودر هیبریدی شد. که این امر باعث بهبود عملکرد و بالا رفتن سطح کیفی در تولید زغال سنگ گردید.

سخن پایانی

امیداوریم این مقاله بدردتان خورده باشد و بتوانید ازش استفاده کنید. شما عزیزان می‌توانید تجربیات و یا نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اِشتراک بگذارید.

4 دیدگاه دربارهٔ «علت پفکی شدن ذغال»

  1. سلام
    من دستگاه هم را تازه گرفتم و دارم استفاده می کنم و زغال خوبی را بعمل نمی آورد. مشکل چیه؟
    زغال هایم خیلی تُرد و شکننده هستند.

  2. دمتون گرم بابت این آموزش های مفیدتان. من ۷ سال است که در زمینه تولید ذغال فعالیت می کنم و بیش از ۲۰۰۰۰ کیلو ذغال تولید کرده ام و به فروش رسانده ام. علت پفکی شدن ذغال بیشتر مواد که در حین تولید استفاده می شود. بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *