چند راهکار ساده برای رفع مشکل فروش زغال فشرده

مشکل فروش زغال فشرده

یکی از بزرگترین مشکلات تولید زغال فشرده، مشکل فروش زغال فشرده می‌باشد. به دلیل اینکه افرادی که تازه شروع به تولید کرده‌اند بازار را درست رصد نکرده‌اند و مشتری ندارند؛ ولی باید بگویم جای نگرانی نیست. اگر مشکل فروش زغال خوب و باکیفیت این عمده فروش‌ها می‌باشند و همین‌طور اگر زغال شما باکیفیتی که تکنسین‌های ما آموزش می‌دهند، باشد خود ما خریدار زغال شما با بالاترین قیمت می‌باشیم. ما در این مقاله شما را با چند راهکار ساده که برای حل مشکل فروش زغال فشرده است، آشنا می‌کنیم.

چند راهکار ساده برای مشکل فروش زغال فشرده

یافتن افرادی که زغال فشرده شما را خریداری کنند، بخش مهمی از کل فرآیند فروش است. قبل از رفتن به سراغ راهکارها جواب این دو سوال را بدهید.

 1. آیا محصول خوبی دارید اما مشتریان مناسب ندارید که آن را خریداری کنند؟
 2. آیا از روش دسترسی به مشتریان خود اطمینان ندارید یا پیام فروش‌تان گیج‌کننده است؟

از این راهکارهای ساده برای مشکل فروش زغال فشرده برای دستیابی به مشتری مناسب، استفاده کنید.

مردم خریدار منفعت هستند

مردم زغال فشرده را خریداری نمی‌کنند؛ بلکه نتایجی را که آن زغال فشرده به مصرف‌کننده می‌دهد را می‌خرند. شما باید زغالی را تولید کنید که هرگز بو ندهد، زود خاکستر نشود و زود آتش بگیرد. آن موقع هست که مشتری زغال فشرده شما را از بین رقیبانتان ترجیح می‌دهند.

مشتری خود را به روشنی تعریف کنید

چه کسی احتمال دارد که زغال فشرده شما را بلافاصله خریداری کند؟ از آن مشتری یک شمایل بسازید.

سؤالات خاص بپرسید:

 1. من به چه افرادی باید زغال فشرده بفروشم؟
 2. رده سنی این افراد چند است؟
 3. درآمدشان چقدر است؟
 4. چقدر برای اوقات فراعت خود وقت می‌گذارند؟
 5. آیا مونث هستند یا مذکر؟
 6. مصرف زغال فشرده برایشان بیشتر برای چه کاری است؟(قلیان یا کباب‌بازی)

مشکل را به روشنی شناسایی کنید

مشتری‌تان چه مشکلی دارد که شما می‌توانید آن را حل کنید؟ اگر مشتری‌تان را به درستی شناسایی کرده باشید، این افراد برای حل مشکل‌شان به شما پول می‌پردازند.

 • گاهی مشکلات روشن و واضح هستند.
 • گاهی مشکلات آشکار یا روشن نیستند.
 • گاهی مشکل برای مشتری وجود ندارد.

اگر مشکلی وجود نداشته باشد، مشتری محصول شما را خریداری نخواهد کرد.

تکنیک‌های درست مذاکره و فن بیان را بیاموزید

مذاکره‌کنندگان ماهر اغلب به یافتن راه‌حل یا ترتیبی که برای هر دو طرف رضایت‌بخش باشد، توجه دارند. آن‌ها دنبال آن چیزی هستند که موقعیت “برنده – برنده” نامیده می‌شود و در آن هر دو طرف از نتیجه مذاکرات خشنود هستند. بهترین مذاکره‌کنندگان دارای این 3 خصوصیت هستند:

 1. بسیار صبور و شنونده خوبی هستند.
 2. موانع را شناسایی می‌کنند و به دنبال راه‌حل آن‌ها هستند.
 3. آن‌ها سؤالات خوبی می‌پرسند تا دریابند شما دقیقاً چه نیاز دارید.

از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و همچنین تبلیغات آنلاین به نفع خود استفاده کنید؟

نسبت به گذشته، راه‌های زیادی برای رساندن محصولتان به مشتری وجود دارند. بهترین بخش آن کدام است؟ شما می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید. با ایجاد ارتباط مشتریان از طریق این کانال‌ها می‌توانید بیش از پیش به افراد دسترسی داشته باشید.

حتما بخوانید: اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار زغال فشرده

برخی از مزایای تبلیغات آنلاین شامل موارد زیر است:

 • دسترسی بیشتر به راهنمایان شایسته
 • کانال‌های بیشتر برای فروش زغال فشرده‌تان
 • هزینه‌های پایین‌تر برای کسب مشتری

اگر به دنبال مجموعه یا تیم متخصصی برای طراحی سایت، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین هستید، ما استارتاپ ردپانت را به شما معرفی می‌کنیم. (مجموعه‌ای متخصص و با نمونه کارهایی قوی)

امتیاز رقابتی خود را ایجاد کنید

شما امتیاز رقابتی خود را تعریف می‌کنید، دلیل خرید محصولات و خدمات‌تان را از نقطه نظر فؤاید، نتایج یا پیامدهایی که مشتری با خرید زغال فشرده از آن لذت می‌برد و با خرید از رقیب‌تان آن مزایا را به دست نمی‌آورد. بر روی فوایدی تمرکز کنید که محصول‌تان را بهتر از دیگران می‌سازند.

تمرکز بر روی حفظ مشتری در تمام طول زندگی

وقتی مشتری زغال فشرده شما را خریداری کرد، این نباید پایان ارتباط شما با آن‌ها باشد. بر حفظ ارتباط محکم با مشتریان خود تمرکز کنید. این می‌تواند باعث ایجاد اعتماد شود و ارزشی را به محصول‌تان اضافه کند.

بهترین قیمت را انتخاب کنید

برای تعیین قیمت مناسب در مورد قیمت محصول رقبا تحقیق کنید. اگر زغال فشرده با قیمت بالا دارید، برای کیفیت توزیع بالا به مشتری آماده باشید. قیمت را می‌توان با “ارزش درک شده” محصول‌تان تعیین کرد. اگر می‌توانید کاری کنید که زغال‌تان برتر از رقبا به نظر بیاید، می‌توانید قیمت بالاتری بگذارید.

مشتری مداری از دید مهاتما گاندی: مشتری مهم‌ترین ناظر بر فعالیت‌های ماست او به ما وابسته نیست، ما به او وابسته هستیم. مشتری در کار ما یک‌ هدف زودگذر نیست؛ بلکه مشتری جزئی از سازمان ما محسوب می‌شود. ما به خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهیم به او لطف نمی‌کنیم، بلکه او از این طریق فرصتی برای ادامه کار به ما می‌دهد و در حق ما لطف می‌کند.

نکات پایانی رفع مشکل فروش زغال فشرده

در انتهای مطالب باید گفت: که مشکل فروش زغال فشرده را فراموش کنید و توجه خود را معطوف به تولید زغال فشرده باکیفیت نمایید. توصیه‌ی ما اینکه برای سود بیشتر سعی به فروش مویرگی کنید و سود الکی به دلال ندهید.

یکی دیگر از مشکلات فروش زغال فشرده فروش به‌صورت چک و نسیه می‌باشد، به هیچ عنوان چک قبول نکنید حتی اگر سود بالایی به شما پیشنهاد بشود. دلیلش هم این است که شما خودتان به صورت نقدی مواد اولیه (خاک اره، پوست گردو، خاک زغال) خرید می‌کنید و اگر به صورت نسیه بفروشید (با در نظر گرفتن اینکه چک پاس شود) بدون شک ورشکست خواهید شد. (البته معلوم هم نیست که آیا چک نقد شود یا خیر)…

تصاویر کارگاه زغال ماشین سازی متحدان

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

میلاد محمدی وب‌سایت
کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. بازی استراتژیک لذت‌بخشی که چند سالی است به اصلی‌ترین تفریح میلاد تبدیل شده است!

‫8 نظر

 • پژمان عبدی پور گفت:

  پادکست تون عالی بود. خیلی واضح و شمرده شمرده توضیح می‌دادید، دمتون گرم.

 • علیمرادخانی گفت:

  سلام و عرض ارادت خیلی مطالب خوبی بود. هر شغلی مثل همین خط تولید زغال چالش‌های زیادی مخصوصاً فروش رو دارن. که شما تو این مطلب واقعبینانه گفتید.

 • زن، زندگی، آزادی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  یکم از بازاریابی این حرفه بگید، شرایط بازاریابی اش تو این اوضاع و احوال کشور خوب هست؟

 • تیبا هاچ گفت:

  اینقدر شرایط مملکت آشوب شده و ریخته بهم که دیگه نمیشه چیزی تولید کرد..

 • کاظم گفت:

  همه این ها به مهارت بازاریابی اصولی بستگی داره

 • شایان احمدیان گفت:

  ۹ سال هست که تو کار تولید زغال هستم. باید بگم فروش مهمترین و سخت‌ترین مرحله کار زغال است. این مطالب هم خوب بوده اونایی که تازه وارد صنعت زغال شدند، خوندن این مطلب بهشون توصیه میشه.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader
  لطفا صبرکنید...