اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار زغال فشرده

با وجود اینکه خیلی وقت است که دسترسی به اینترنت برای همه مقدور شده است، باور می‌کنید اگر بگوییم تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند هنوز هم روز به روز بیشتر از قبل می‌شود؟ حقیقت دارد. براساس تحقیقات صورت گرفته توسط Pow Research، میزان استفاده‌ی بزرگ سالان از اینترنت طی سه سال گذشته 5% افزایش یافته است و طبیعتا با چنین پیشرفت‌هایی، نحوه‌ی خرید مردم هم تغییر می‌کند؛ به این معنی که مارکتینگ آفلاین دیگر آن‌قدرها هم موثر نیست.

مارکتینگ یعنی چه؟ منظور از مارکتینگ، ارتباط با مخاطب در زمان و مکان درست است. یعنی در دنیای امروزی، باید به جایی بروید که مخاطب زمانش را در آن می‌گذراند: اینترنت! باید وارد حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ شوید؛ یعنی از هر نوع بازاریابی‌ای که به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، استفاده کنید.

آیا صنعت زغال فشرده، سودآور است؟
معرفی 4 راهکار برای ایجاد تمایز از رقیبان
هزینه راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده چقدر است؟
مزایای استفاده از پوست گردو در تولید زغال فشرده
چسب زغال: هرآنچه باید بدانیم!!
پربازدیدترین مقالات ماشین سازی متحدان

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به نظرتان دیجیتال مارکتینگ را چطور تعریف کنیم؟ به تمامی تلاش‌های بازاریابی که با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و اینترنت صورت می‌پذیرد، بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) گفته می‌شود. امروزه تجارت‌ها از کانال‌های دیجیتال (مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌ها) در جهت ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه استفاده می‌کنند. شاید از بازاریاب‌های درون‌گرا شنیده باشید که بازاریابی درون‌گرا (inbound marketing) و بازاریابی دیجیتال یکسان هستند؛ اما حقیقت این است که میان این دو مفهوم، تفاوت‌های جزئی وجود دارد.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار زغال فشرده

می‌پرسید چرا باید دیجیتال مارکتینگ برای فروش زغال فشرده یاد بگیریم؟ دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، به شما کمک می‌کند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید؛ بسیار بیشتر از روش‌های سنتی. با این روش می‌توانید مشتریان بالقوه و فرصت‌های فروش بیشتری پیدا کنید. به علاوه اینکه بازاریابی دیجیتال، در مقایسه با روش‌های معمول، بسیار ارزان‌تر است و به شما اجازه می‌دهد تا موفقیت‌تان را روزانه اندازه بگیرید و هرطور که می‌خواهید هدف‌گذاری کنید. دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیاری در کسب و کار زغال فشرده دارد که چهار مورد آن‌ها را برایتان می‌گوییم:

بازاریابی برای فروش زغال فشرده

 

می‌توانید فقط مشتریان بالقوه را، که بیشتر احتمال دارد خرید کنند، هدف قرار دهید.

اگر تبلیغی را در تلویزیون، مجلات و بیلبوردهای تبلیغاتی برای فروش زغال فشرده منتشر کنید، کنترلی روی آن‌هایی که تبلیغات را می‌بینند، ندارید. البته می‌توانید متغیرهایی مانند خوانندگان معمول روزنامه را بررسی کنید، اما همه این‌ها تیری در تاریکی هستند. از طرفی دیگر، دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می‌دهد تا مخاطب خاص را مشخص و هدف‌گیری کنید؛ می‌توانید پیام‌های تبلیغاتی خود را برای افراد مشخصی شخصی‌سازی کنید و بالاترین نرخ تبدیل را داشته باشید.

مثلا می‌توانید از ابزارهای هدف‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی برای نمایش تبلیغات به مخاطبان خاص (بر اساس متغیرهایی مانند سن، جنسیت، مکان، علایق، روابط و رفتارها) استفاده کنید. و یا می‌توانید از استراتژی PPC و استراتژی سئو برای نمایش تبلیغات به مخاطبان علاقه‌مند به زغال فشرده و یا کسانی که کلمه‌ی کلیدی خاصی را جستجو کرده‌اند، استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا پرسونای خریداران زغال فشرده را بررسی و استراتژی‌های بازاریابی‌تان را برای مشتریان بالقوه اصلاح کنید. از همه بهتر، به شما کمک می‌کند تا مخاطبین هدف را گروه‌بندی کنید و زغال فشرده خود را به پرسوناهای خریداران متفاوت ارائه دهید.

دیجیتال مارکتینگ از سایر روش‌های مرسوم بازاریابی ارزان‌تر و به صرفه‌تر است.

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید کمپین‌ها را به صورت روزانه بررسی و میزان هزینه‌های تبلیغ در کانال‌هایی که ROI پایین‌تری دارند را کاهش دهید. چنین امکاناتی در روش‌های مرسوم تبلیغات وجود ندارد. هزینه‌ای که برای بیلبورد تبلیغاتی‌تان می‌دهید یکی است، چه نرخ تبدیل بالایی داشته باشد چه نداشته باشد.

به علاوه با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید جایی را که می‌خواهید در آن پول خرج کنید، مشخص و کنترل کنید. شاید دلتان بخواهد به جای هزینه کردن برای کمپین‌های PPC، همان پول را صرف نرم‌افزارهای طراحی کنید تا محتوای مناسبی برای اینستاگرام بسازید و نرخ تبدیل بالایی در اینستاگرام داشته باشید. استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ دستتان را برای تغییرات باز می‌گذارند تا هیچ‌وقت پولتان را در کانالی که عملکرد مناسب ندارد، دور نریزید.

در کل می‌توانیم بگوییم که دیجیتال مارکتینگ، راه‌حلی به‌صرفه است و فرصت‌های خاصی را برایتان فراهم می‌کند تا بهترین نتایج را بگیرید. مثلاً اگر برای تجارتی کوچک با بودجه‌ای محدود کار می‌کنید، می‌توانید روی شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ و سئو (3 استراتژی که با کمترین میزان هزینه، بالاترین ROI را ارائه می‌دهند) سرمایه‌گذاری کنید.

استراتژی‌های قیمت‌گذاری زغال فشرده

 

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید از بزرگ‌ترین رقبایتان پیشی بگیرید.

اگر کسب و کاری کوچک دارید، احتمالا رقابت با برندهای بزرگ (که بیشترشان میلیون‌ها تومان خرج تبلیغات تلویزیونی و کمپین‌های سراسری می‌کنند) برایتان سخت باشد. خوشبختانه استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، فرصت‌های بسیاری برایتان فراهم می‌کند تا از رقبا پیشی بگیرید. بعنوان مثال ممکن است لغت کلیدی دنباله‌داری long-tail را در سئو شناسایی کنید که به زغال فشرده مرتبط باشد و با استفاده از آن محتوایی با کیفیت آماده کنید تا در موتورهای جستجو رتبه‌ی بالاتری بگیرید. موتورهای جستجو به بزرگی یا کوچکی تجارت‌ها اهمیت نمی‌دهند و محتوا را تنها بر اساس مخاطب هدف طبقه‌بندی می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ قابل اندازه‌گیری است.

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید دیدگاهی جامع و کلی نسبت به تمامی مقیاس‌های موجود (تعداد لایک، View، کلیک، زمان صرف‌شده در پیچ، اشتراک‌گذاری‌ها و غیره) داشته باشید. این یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ است. درست است که روش‌های مرسوم مارکتینگ برای رسیدن به اهداف مشخص و مفید هستند، اما هیچ ابزاری برای اندازه‌گیری میزان موفقیت و پیشرفت در آن‌ها تعریف نشده است.

دیجیتال مارکتینگ، برخلاف بیشتر روش‌های آفلاین بازاریابی، به بازاریاب‌ها اجازه می‌دهد اطلاعات درست را در کوتاه‌ترین زمان به دست آورند. اگر حتی یکبار هم تبلیغی را در روزنامه منتشر کرده باشید، می‌دانید که تخمین تعداد افرادی که به آن صفحه نگاه کرده و تبلیغ شما را خوانده‌اند کار بسیار سختی است. هیچ روش مطمئنی وجود ندارد که بر اساس آن بتوانید بگویید فرصت‌های فروش به دست آمده، از آن تبلیغ ناشی شده‌اند یا نه. اما در دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید با نرخ بازده سرمایه (یا ROI) تمامی جنبه‌های بازاریابی را اندازه‌گیری کنید.

حال شما بگویید: چقدر از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده می‌کنید؟ به نظر شما سرمایه‌گذاری برروی بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه است؟ نام آدرس و شبکه‌های اجتماعی خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

 

معرفی گروه صنعتی ماشین سازی متحدان

7 دیدگاه دربارهٔ «اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار زغال فشرده»

 1. خیلی خوب بود. پیشنهاد می‌کنم کتاب 40 قانون موفقیت در کسب و کار اینترنتی نوشته متیو پائولسن رو هم مطالعه نمایید.

 2. سهراب اسکندری

  سلام محتوای خوبی بود.
  آقای دانیل شنیتزر میگه: اختراع بخش آسان است. بازاریابی کار می‌خواهد…

 3. مریلا طلاپور

  مطالب خیلی خوبی بود من و برادرم تازه وارد این حوزه شده وقتیکه سایت شما را بهش معرفی کردم و گفتم سایتی به نام ماشین سازی متحدان هست که در زمینه زغال چینی فعالیت می‌کنه و نامبر وان هستش اونم اومد و از مطالب سایت شما برای ارتقایش در این زمینه اطلاعاتش را بالا برد.

 4. روح الله قمی

  وقت شما بخیر
  من در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک مطالب زیادی درباره کسب و کار میزارم، تولید زغال فشرده هم یکی از شغل‌های پرسود هستش و تقاضا بازار تو این چندسال واسه این محصول خیلی زیاد شده هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا