بازاریابی برای فروش زغال فشرده

بازاریابی برای فروش زغال فشرده

اگر شما هم در حوزه‌ی بازاریابی و فروش زغال فشرده مشغول به فعالیت و در حال تکاپو فروش این محصول پرتقاضا در بازار فعلی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

زغال فشرده نیز مانند هر محصول دیگری برای عرضه به بازار مصرف، تولید می‌شود. برای فروش بیشتر و بهتر این محصول احتیاج به معرفی کامل دارد بنابراین باید هم با اصول بازاریابی آشنا بود و هم اینکه محصول تولیدی مرغوبی داشته باشیم.

بازاریابی چیست؟

به هر عملی که یک شرکت برای جذب مخاطب و معرفی محصول و یا خدماتش (از طریق پیام‌رسانی) انجام می‌دهد، بازاریابی می‌گویند. هدف از مارکتینگ، تولید محتوا برای معرفی ارزش محصولات به فرصت‌های فروش و مشتریان بالقوه می‌باشد. اهداف بلندمدت حوزه‌ی مارکتینگ، براساس اثبات ارزش محصول، تقویت وفاداری مشتریان و در نهایت افزایش فروش تعیین می‌شوند. همه‌ی تلاش‌های این حوزه در بستری با عنوان محیط بازاریابی انجام می‌شود.

علم و هنر کاوش، خلق و ارائه‌ی ارزش برای برآوردن نیازهای بازار هدف همراه با سود است. دکتر فیلیپ کاتلر

به عقیده‌ی کاتلر بازاریابی نیازها و خواسته‌های برآورده‌ نشده را شناسایی می‌کند، اندازه می‌گیرد و پتانسیل بازار را تعریف می‌کند. همین طور مشخص می‌کند که شرکت به کدام بخش‌ها خدمات‌رسانی بهتری خواهد داشت و باعث می‌شود که خدمات و محصولات متناسب با بازار طراحی شود.

اهداف بازاریابی

هدف از بازاریابی، علاقه‌‎مندسازی مردم به محصولات و خدماتی است که ارائه می‌دهید. این هدف با مطالعه‌ی بازار، آنالیز و درک علایق مشتری برآورده می‌شود. مارکتینگ به تمام جنبه‌های تجارت (شامل توسعه محصول، روش‌های پراکندگی، فروش و تبلیغات) مرتبط است.

بازاریابی برای فروش زغال فشرده

بازاریابی زغال فشرده هم مانند دیگر محصولات نیاز به تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات دقیق از زغال می‌باشد. شما باید تجربه تولید زغال فشرده را تا حد متوسط داشته باشید تا بتوانید فروش خوبی را کسب کنید. بازاریابی برای فروش زغال فشرده یکی از مهم‌ترین کارها است که باید در اولویت باشد. شما هر چقدر هم که محصول خوب و باکیفیتی را تولید کنید ولی در فروش ضعف داشته باشید، بدون شک دچار بحران ورشکستگی می‌شوید.

یکی از مسیرهایی که می‌توان در آن به بازاریابی زغال فشرده پرداخت، رفتن به سمت بازار صادرات زغال فشرده است. جالب است که بدانید؛ کشورهای عربی خاورمیانه مصرف بسیار زیادی در زغال فشرده دارند (به دلایل مصرف قلیان و پخت غذاهای سنتی) و ایران جزء بزرگترین و پرعرضه‌ترین تولیدکنندگان زغال فشرده در منطقه خاورمیانه است. به همین خاطر است که پیشنهاد ما به شما صادرات زغال فشرده به کشورهای دور خلیج می‌باشد. شما می‌توانید با صادرات زغال به کشورهای همچون عراق، کویت، امارات، لبنان، قطر و عمان به سود خیلی بالایی برسید.

نکته مهم: در حال حاضر چون زغال فشرده یک محصول شناخته شده در بازار است و اکثریت مردم با این محصول آشناییت دارند، بهتر است که شما بیشتر تمرکز بر کیفیت خوب تولید زغال بگذارید. چون رقباء زیادی در این صنف دارید و اگر قصد جلو زدن از رقباء را دارید، از کیفیت زغال تولیدشده باید کاملاً مطمئن باشید.

4 اصل آمیخته بازاریابی برای فروش زغال فشرده

در دهه‌ی 1960 میلادی بود که ای جروم مک‌کارتی، چهار آمیخته بازاریابی را به این صورت معرفی کرد: محصول، قیمت، مکان و ترویج. این چهار اصل، نحوه ارتباط یکپارچه‌ی بازاریابی با مراحل مختلف تجارت را بیان می‌کنند.

✅ محصول Product

فرض کنیم برای فروش محصول تولیدی جدیدتان ایده‌ای دارید. قدم بعدی چیست؟ طبیعتاً اگر بی‌گُدار به آب بزنید و فروش را شروع کنید، موفق نمی‌شوید. به جای این کار به یک تیم بازاریابی احتیاج دارید تا بازاریابی احتیاج دارید تا بازار مصرف را مطالعه کنند و به این سؤالات پاسخ دهند:

💢 مخاطب کیست؟

💢 آیا زغال تولیدی بازار هدف مشخصی دارد؟

💢 چه روشی/پلتفرمی می‌تواند میزان فروش زغال فشرده را افزایش دهد؟

💢 تولیدکنندگان چگونه باید زغال فشرده را بهتر کنند تا فروش بالاتری داشته باشد؟

💢 گروه کانونی در خصوص این محصول چه فکر می‌کنند؟ چه سؤالات و دغدغه‌هایی دارند؟

بازاریاب‌ها از پاسخ این سؤالات در راستای فهم درست تقاضا و بهبود کیفیت محصول استفاده می‌کنند. گروه کانونی و فرم‌های نظرسنجی دو عنصر اصلی شناخت نیازها در این مرحله هستند.

✅ قیمت Price

تیم بازاریابی می‌تواند قیمت زغال فشرده رقبا را بررسی کرده و از گروه کانونی و فرم‌ها برای تخمین میزان هزینه‌ای که مشتری‌ها مایل‌اند در قبال زغال پرداخت کنند، استفاده کند. اگر قیمت‌گذاری اشتباه و بالایی داشته باشید، پایگاه مشتریان را از دست خواهید داد. و اگر قیمت پایین بگذارید، بیشتر از آنکه سود کنید، ضرر می‌دهید. بازاریاب‌ها می‌توانند با مطالعه‌ی صنعت زغال فشرده و آنالیز مشتری‌ها، محدوده‌ی قیمت مناسب و معقولی را برای فروش زغال خود مشخص کنند.

🎯 حتماً بخوانید: اِستراتژی‌های قیمت‌گذاری زغال فشرده

✅ مکان Place

بخش بازاریابی باید از نتایج تحقیقات و آنالیزهای صورت گرفته روی مشتری‌ها، بهترین روش و بهترین مکان فروش زغال فشرده را مشخص کند. شاید تیم بازاریابی زغال فشرده به این نتیجه برسد که فروش و تجارت الکترونیکی از فروش حضوری بهتر است (و یا برعکس). به علاوه شاید بتواند بهترین موقیعت مکانی فروش زغال را (چه در داخل کشور و چه در خارج از آن) مشخص کند.

✅ ترویج Promotion

آخرین اصل، چیزی است که احتمالاً از ابتدای امر به آن فکر می‌کردید. تیم بازاریابی برای ترویج زغال فشرده از تبلیغات چاپی و آنلاین، همایش‌ها، تخفیفات و فروش ویژه استفاده می‌کند تا آگاهی‌ها را در خصوص زغال فشرده بالا ببرد، نظر مردم را جلب کرده و در نهایت سرنخ فروش بیشتری جذب کند. کمپین‌های عمومی، تبلیغات و فضای مجازی، ابزارهایی هستند که در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شناخت این چهار اصل کمک می‌کند تا اهداف و سازوکار مارکتینگ را به خوبی درک کنید. بازاریابی در تمامی حوزه‌های تجارت دخیل است و درک نحوه‌ی استفاده از آن برای افزایش بهره‌وری و موفقیت سازمان‌ها امری ضروری است.

سخن پایانی

یکی از قوانین مهم که در بازاریابی زغال فشرده وجود دارد، پرهیز از بزرگنمایی، تعریف تهی از محصول و تمجید دروغین می‌باشد. یک شرکت برای بقای خودش به مشتریانش وابسته است و باید برای راضی نگه داشتن مشتریانش از موارد اجتناب کند و منطقی و با صداقت کار را جلو ببرد. امروزه مشتریان بسیار باهوش‌تر شده‌اند و با آگاهی که دارند می‌توانند به کیفیت و کارایی زغال فشرده پی ببرند. پس فراموش نکنید که اولین و مهم‌ترین وظیفه یک تولیدکننده خوب زغال باید جلب رضایت مشتری باشد.

میلاد محمدی وب‌سایت
کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. بازی استراتژیک لذت‌بخشی که چند سالی است به اصلی‌ترین تفریح میلاد تبدیل شده است!

‫5 نظر

 • علی کیوانپور گفت:

  وقتتون بخیر مطالب خوبی بود، دمتون گرم
  در مورد قیمت‌گذاری زغال هم توضیح میدید.

 • میلاد محمدی گفت:

  در این ویدیو 7 پیشنهاد کم‌هزینه ارائه می‌کنیم تا در کسب‌و‌کارتان استفاده کنید و فروش خود را افزایش دهید. پیشنهادات بسیار ساده هستند ولی می‌توانند اثرگذار باشند.
  https://www.namasha.com/v/34PevFtV

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *