چرا صادرات به عمان سودمند است؟

صادرات زغال فشرده به کشور عمان

بازار فروش و هدف زغال فشرده کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عمان است که در تولید این محصولات به دلیل صادراتی بودن و کاربرد آن دقت بالایی می؜شود تا یک محصول مناسب تولید گردد. کاربرد زغال فشرده جهت استفاده بر روی منقل و توری بوده و در مقایسه با موارد دیگر از مقاومت و دوام بالاتری بهره؜‌مند است. مواد تشکلیل دهنده زغال فشرده خورده چوب بوده که شبیه به خاک اره است که تفاوت این نمونه زغال در کیفیت آن با زغال معمولی بوده و قیمت آن ارزان؜تر است. این نوع  زغال که به زغال صنعتی نیز معروف است در مصرف قلیان افراد بیشترین کاربرد را دارد.

یکی از فؤاید اساسی زغال فشرده استفاده در هتل‌های مجلل و رده اول کشور عمان است. صادرات زغال فشرده در عمان به دلیل راه‌؜های آبی راحت بوده و  همچنین به دلیل اینکه کشور عمان در همسایگی امارات قرار دارد صادرات می تواند به صورت مستقیم به این کشور عرضه گردد. در این مطلب به فؤاید سودمند تجارت با عمان از جمله صادرات زغال فشرده به این کشور پرداخته خواهد شد.

🎯 حتماً بخوانید: شرایط صادرات زغال فشرده به کشور لبنان

آشنایی با صادرات زغال فشرده به عمان

کیفیت بالای زغال فشرده تولید شده در ایران باعث استقبال مصرف‌کنندگان این زغال در کشور عمان شده و و حجم صادرات این محصول به کشور عمان را افزایش داده است. هتل‌های درجه یک و 5 ستاره کشور عمان یکی از متقاضیان و مصرف‌کنندگان اصلی زغال فشرده در این کشور هستند که سبب افزایش صادرات محصول زغال فشرده به این کشور شده است.

کشور عمان در سمت شمال و تنگه هرمز با کشور ایران دارای مرزهای آبی بوده که سبب انتقال راحت این کالا به کشور عمان است و در کنار آن باعث مشکلاتی نیز شده است. صادرات زغال فشرده به کشور عمان از طریق بندر خصب که یکی از بنادر کشور عمان بوده و در جنوب تنگه هرمز قرار گرفته انجام می‌؜شود.

روابط ایران و عمان  دوستانه و دیپلماتیک بوده که این مزیت باعث رفع محدودیت و موانع در مسیر تجارت با عمان بوده است و این امر سبب شده تا عمان یکی از مهم؜ترین بازار هدف صادرات زغال فشرده قرار گیرد. به دلیل مصرف قلیان در بین مردم کشور عمان نیاز آن؜ها به زغال فشرده زیاد بوده و به دلیل کیفیت بالای زغال فشرده ایران و قابلیت استفاده برای قلیان صادرات این محصول به کشور عمان زیاد است. در زیر به موارد مؤثر در صادرات زغال فشرده به عمان پرداخته خواهد شد.

مشاوره برای راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده 👈🏻

8463 764 0912

روابط خوب سیاسی کشور عمان با ایران

ایران و عمان چه پیش از انقلاب و چه بعد از آن روابط سیاسی مناسب و مستحکم داشته و همچنین در زمینه روابط پایدار و بادوام در زمینه‌های مختلف به‌ویژه سیاسی الگو هستند. روابط ایران و عمان در هیچ زمان سست نشده و پایداری خود را در برابر کشورهای غربی و عربی حفظ کرده که این رابطه همواره رو به گسترش بوده است. رابطه سیاسی خوب کشور عمان با کشور ایران سبب شده تا صادرات زغال فشرده به این کشور براحتی و با حجم زیاد صورت پذیرد.

وجود زیرساخت‌ها و پتانسیل مناسب

عمان به دلیل موقعیت راهبردی و مناسب، اقتصاد قوی، پتانسیل پیشرفت بالا و ارز ملی خوب، یکی از بهترین کشور؜های خاورمیانه و حوزه خلیج فارس جهت صادرات محصول از جمله زغال فشرده به این کشور است و همانطور که اشاره شد بدلیل روابط سیاسی خوب این کشور با ایران، سرمایه گذاری در عمان برای ایرانیان و اخذ اقامت این کشور هم ساده و بدون دردسر است و همین موضوع سبب سرمایه گذاری در تجارت و صادرات زغال فشرده از کشور ایران به عمان شده است.

آشنایی با موقعیت کشور عمان

بایستی به این امر مهم اشاره کرد که اقتصاد عمان بر پایه تجارت خارجی می؜چرخد و این تجارت به میزان 56 درصد بوده است. از دلایل مؤثر در تجارت خارجی عمان می؜توان به موقعیت مناسب جغرافیایی و متصل بودن به آب؜های آزاد اشاره نمود و همچنین مواردی از جمله روابط سیاسی مناسب با سایر کشورها، وجود زیر ساخت‌؜ها و پتانسیل مناسب و موارد دیگر نقش اساسی در پیشرفت روابط خارجی این کشور داشته است.

از مهم؜ترین کالاهای وارداتی به کشور عمان بعد از ماشین آلات می؜توان به سوخت؜های فسیلی از جمله زغال فشرده اشاره کرد که در این مطلب به طور کامل به آن پرداخته شده است. ایران یکی از کشورهای عرضه کننده محصول زغال فشرده به این کشور بوده و رقبای قدرتمندی در این زمینه دارد.

جایگاه ایران در مقایسه با شرکای تجاری عمان در زمینه صادرات زغال فشرده

از آنجا که چین بزرگ؜ترین شریک تجاری عمان بوده و همچنین کشورهای جنوب آسیا ژاپن، چین تایپه، عربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی نیز از شرکای تجاری عمان هستند؛ ایران در ارتباط با صادرات کردن زغال فشرده به این کشور با چالش‌هایی روبرو است که با توجه به کیفیت زغال فشرده در ایران و استقبال عموم در عمان از این کالا این مشکل کمرنگ شده است.

آمار صادرات ایران به عمان از جمله در زمینه صادرات زغال فشرده در 10 سال اخیر پررنگ بوده و اینکه روابط تجاری ایران با عمان پایدار و باثُبات بوده است. زغال فشرده یکی از بهترین کالاهای صادراتی از کشور ایران به عمان است که در حجم زیاد انجام می‌؜گیرد.

استفاده‌؜های مختلف از زغال فشرده در عمان

استفاده از زغال فشرده به عنوان هیزم جهت تولید انرژی گرمایی، یک راهکار مناسب در زمینه حفظ محیط زیست به حساب می؜آید که امروزه این نحوه استفاده در کشور عمان رایج شده است و سبب افزایش صادرات زغال فشرده از ایران به این کشور است. همچنین موارد استفاده زغال فشرده استفاده از آن در رستوران‌؜ها جهت پخت غذا است که بدلیل وجود رستوران؜‌های زیاد در کشور عمان استقبال از این محصول زیاد است.

🎯 حتماً بخوانید: اِستراتژی‌های قیمت‌گذاری زغال فشرده

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی فؤاید صادرات زغال فشرده به عمان به طور کامل پرداخته شد و همچنین در ارتباط با روابط سیاسی کشور عمان با ایران، وجود زیرساخت‌؜ها و پتانسیل مناسب در این کشور پرداخته شد. در مورد دیگر در ارتباط با موقعیت کشور عمان صحبت شد که از جمله می؜توان به معرفی شرکای تجاری عمان و جایگاه ایران در این زمینه اشاره کرد. در ارتباط با استفاده‌؜های مختلف از زغال فشرده در عمان به اختصار نقل شد و باید به این نکته توجه کرد که بدلیل سهولت روند تولید زغال فشرده و راحت بودن صادرات آن به کشور عمان تجارت در این زمینه از سود زیادی برخوردار است.

میلاد محمدی وب‌سایت
کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. بازی استراتژیک لذت‌بخشی که چند سالی است به اصلی‌ترین تفریح میلاد تبدیل شده است!

‫7 نظر

 • جواد طبیبی گفت:

  من پارسال که اون منطقه بودم، خودم شاهد تقاضای زیاد مواد سوختی همچون زغال بودم. عربها خیلی به زغال نیاز دارند و مصرفشون بالاست.

 • مهرداد بابایی گفت:

  سلام. توضیحات جالبی بود. من خودم در کار صادرات میوه به کشور عراق هستم. کلا تجارت و صادرات خیلی خوبه اما ریسکش هم زیاده. من چند باری برای اینکه بلاخره با بقیه کار کنم با سرمایه خودم صادر کردم و تا تونستم اصل پولم رو پس بگیرم، چند سال گذشته.

 • رفیق بی کلک گفت:

  برای صادرات باید از کجا شروع کنیم؟

 • پیمان تیموری گفت:

  سلام من زیاد به کشورهای دور خلیج و همینطور عمان میرم، باید بگم که این کشور مصرف قلیونش بالاست و هرکسی بتونه زغال فشرده با کیفیت تولید کنه و به این کشور بفرسته، برد کرده است.

 • بهناز جعفری گفت:

  فعلاً که این کشورهای دور خلیج فارس درگیر جام جهانی هستند.

 • رضا سیری گفت:

  خیلی خوب بود. مخصوصاً واسه من که تازه وارد این حرفه شدم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *