تولید زغال توسط دستگاه زغال ساز با خاک اره

فرآیند تولید زغال توسط دستگاه‌ زغال‌ساز با خاک اره

دستگاه زغال‌ساز با خاک اره خط تولیدی اِکسترودر یا ماردونی خط تولیدی است که از سال ۸۹ وارد بازار و توان تولید زغال مکعب شمشیکه در مرکزیت آن دارای حفره‌ی گرد سورخدار می‌باشد، که به اقساط مختلف از جمله زغال بریکت، زغال فشرده، زغال بامبو و …. می‌باشد. مواد اولیه این خط تولید شامل: خاکه اره، خاکه زغال، پوست گردو، پوست بادام و… می‌باشد.

در دستگاه زغال‌ساز با خاک اره و یا تولید زغال ابتدا خاکه اره را در خشک کن سینوسی و یا دوار که به انتخاب مشتری می‌باشد، خشک و رطوبت‌گیری می‌گردد و بعد مواد اولیه خام آسیاب توسط میکسر خمیری انجام می‌شود.

شرکت ماشین‌سازی متحدان در این زمینه می‌تواند خدمات شایانی را به شما مشتری عزیز ارائه بدهد.

موارد مصرف و کاربرد زغال

زغال تهیه شده از ضایعات چوب کاربردها و انواع گوناگونی دارد که عبارتند از: زغال عادی، زغال گرد، زغال ریخته‌گری و… می‌باشد. البته از زغال استفاده‌های دیگری هم می‌شود و در زمینه زغال اکتیو و حتی در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از جدیدترین موارد استعمال زغال موضوعی است که در جریان جنگ جهانی اول کشف شد. دانشمندان دریافتند که اگر زغال را در معرض حرارت شدید قرار بدهند، حالتی پیدا می‌کند که نیروی جذب گازش، افزون می‌گردد.

یکی از خواص بسیار مهم “زغال زنده” آن است که گازهای سمی را به مقدار فراوان جذب می‌کند، ولی اُکسیژن هوا را به مقدار اندک. به این خاطر، کسیکه ماسک ضدگاز به صورت‌زده به راحتی اُکسیژن را تنفس می‌کند ولی در ضمن از شر گازهای سمی نیز آسوده است.

بیشتر بخوانید:   دستگاه زغال‌ساز با خاک اره
کاربرد ذغال در زندگی مدرن
کاربرد ذغال در زندگی مدرن

شرایط صادرات زغال

دستگاه زغال‌ساز با خاک اره این محصول را از نظر گمرک جمهوری اسلامی ایران جزء محصولات مجاز جهت ساخت و صادرات قرار داده است. طی سال‌های گذشته نیز تحت تعرفه گمرکی شماره ۴۴۰۲ و با عنوان (زغال چوب و حتی بهم فشرده) صادر می‌شود. این کالا هم به صورت فله و هم به صورت بسته‌بندی شده صادر می‌شود که مقصد آن عموماً کشورهای عربی (برای استفاده در قلیان) و ترکیه می‌باشد. به دلیل اینکه جزء کالای خاصی نیست لذا شامل تشویق‌های صادراتی نیز نمی‌شود.

شرکت ماشین‌سازی متحدان در این زمینه می‌تواند خدمات شایانی را به شما مشتری عزیز ارائه بدهد.

مواد اولیه جهت تولید زغال با خاک اره

مواد اولیه تولید زغال معمولی شامل شاخه انواع درختان بوده که در اینجا درخت لیمو و بلوط و یا بوته انگور مناسب‌ترین می‌باشد. همچنین مواد اولیه جهت تولید زغال قالبی علاوه بر مواد قبلی یاد شده می‌تواند، شاخه راش و پوست گردو باشد.

بیشتر بخوانید:   معرفی کامل انواع زغال

روش سنتی تولید زغال

برای تولید با دستگاه زغال‌ساز با خاک اره با روش‌های قدیمی که به آن روش سنتی تولید زغال نیز گفته می‌شود، می‌توان از دو طریق اقدام به تهیه زغال نمود. در ابتدا باید مقدار مشخصی از هیزم درختان و چوب های خشک شده را در کنار هم انبار نمود و سپس چوب‌ها را به آتش کشید.

روش سنتی دیگری که با استفاده از دستگاه زغال‌ساز با خاک اره مورد استفاده قرار می‌گیرد، بدین گونه می‌باشد که چوب‌های انبار شده را بوسیله نقاله‌هایی به درون یک کوره مخصوص هدایت می‌کنند و سپس کوره چوب سوز را روشن نموده و دریچه این کوره را مسدود می‌کنند. در این حالت چوب‎‌ها در فضایی بسته به تدریج تبدیل به زغال می‌شوند.

تولید ذغال سنتی
تولید ذغال سنتی

تولید زغال فشرده با خاک اره

امروزه یکی از پرسود ترین کسب و کارها تولید زغال فشرده با دستگاه زغال‌ساز با خاک اره می‌باشد. زیرا مواد اولیه آن خاک اره پوست بادام، پوست گردو، ساقه‌ی نیشکر، برگ نخل، کاه کِلش، سبوس برنج یا هر نوع مواد دور ریختنی که قیمت آنها خیلی پایین می‌باشد. پس مواد اولیه ارزان و محصول خروجی گران قیمت و بازار فروش زیاد این کسب و کار را نسبت به کسب و کارهای دیگر برتر ساخته است.

بیشتر بخوانید:   معرفی کامل دستگاه اِکسترودر ذغال

فروش زغال چوبی با دستگاه‌ زغال‌ساز با خاک اره

بسیاری از شرکت‌های ساخت و تولید زغال چوبی با دستگاه زغال‌ساز خاک اره در مورد تامین مواد اولیه به مشکل خورده و نمی‌توانند تعهدات خود را اجرایی کنند. جمع‌آوری و تامین پوست گردو، خاک اره و خاک زغال برای صاحبان کارگاه‌ها که تمام فکر آن‌ها روی تولید زغال فشرده متمرکز شده، کار مشکلی است. به همین دلیل افرادی که نیازمند مواد اولیه هستند می‌توانند از این شرکت (ماشین سازی متحدان) به راحتی  و با هزینه‌ای مناسب مواد اولیه خود را تامین نمایند. بسیاری از افرادی که اقدام به فعالیت در کار زغال دارند نگران تامین مواد اولیه هستند.

شرکت ماشین‌سازی متحدان در این زمینه می‌تواند خدمات شایانی را به شما مشتری عزیز ارائه بدهد.

نمایی از کارگاه ما

سوالات ، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

26 دیدگاه دربارهٔ «فرآیند تولید زغال توسط دستگاه‌ زغال‌ساز با خاک اره»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *