صادرات ذغال فشرده چگونه است و چقدر سود دارد

صادرات ذغال فشرده چگونه است و چقدر سود دارد؟

در سال‌های اخیر پیش از زمانی که خط تولید ذغال در کشور خودمان شروع به فعالیت نماید ، ذغال فشرده از کشور چین وارد کشور می‌شد ، به همین دلیل است که هنوز هم با نام ذغال چینی در بازار شناخته شده است. در این چند سال هم با همت و تلاش تولیدکنندگان برای بومی‌سازی این محصول و تلاش طراحان و مهندسان منجرب ؛ توانستیم که تولید ذغال در کشور خودمان صورت گیرد و در این مسیر بسیار نتایج موفقیت آمیزی هم بدست آمد. به طوری که نه‌تنها امروز ذغال از چین و دیگر کشورها صادر نمی‌شود ، بلکه ایران جزء بزرگترین کشورها در صادرات ذغال فشرده مخصوصاً به کشورهای همسایه است.

صادرات ذغال فشرده در کشور رونق بسیاری داشته و می‌توان گفت درصد بسیار زیادی از سود در این صنعت می‌تواند صادر کردن ذغال فشرده به دیگر کشورها باشد.

صادرات ذغال به دیگر کشورها مخصوصاً کشورهای حوزه خلیج بسیار سود آور است ، اما این اقدام باید آگاهانه و با کسب اطلاعات و زمینه‌های لازم انجام شود ، در غیر اینصورت می‌تواند چالش برانگیز و دشوار باشد.

نمایی از کارگاه ما در تولید ذغال

در صادرات ذغال فشرده به چه چیزی نیاز داریم؟

برای شروع کار صادرات ذغال فشرده باید مشتری یا مشتری‌های خارجی را از پیش پیدا کرد و هماهنگی‌های لازم را انجام داد. یا اینکه با این راه ساده‌تر پیش برویم. می‌توان با شرکت‌های بازرگانی که در امور صادرات به کشورهای خارجی فعالیت دارند راهنمایی خواست و کار صادرات را با آن‌ها واگذار کرد.

گروه ماشین سازی متحدان از بزرگترین صادرکنندگان ذغال فشرده به بسیاری از کشورهای همسایه است.

برای مشاور ، خرید دستگاه ذغال یا صادرات ذغال کافیست فقط با ما تماس بگیرید.

به چه کشورهایی ذغال فشرده صادر کنیم؟

صادرات ذغال فشرده از ایران به بسیاری از کشورهای همسایه که در حاشیه خلیج فارس همچون ( کویت ، عمان ، عربستان ، قطر ، امارات متحده عربی ، بحرین و کشورهای همسایه همچون عراق ، سوریه ، افغانستان ، پاکستان ، ارمنستان ، ترکیه و لبنان ) انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:   مزایای روش صنعتی تولید زغال

علاوه بر این کشورهای همسایه حتی صادرات ذغال ( بیشتر به صورت بریکت ) به برخی کشورهای اروپایی هم انجام می‌شود. خصوصاً کشورهای سردسیر قاره اروپا که نیاز به استفاده از بریکت‌ها که ذغال به صورت سوخت و هیزم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کشورهای حوزه خلیج فارس

هتل‌ها ، رستوران‌ها و سفره‌ خانه‌های سنتی که از سوخت استفاده می‌کنند همین امر باعث شده تا زغال فشرده مورد استقبال زیاد این کشورها قرار گیرد. این کشورها شامل:

  • امارات
  • عراق
  • کویت
  • لبنان
  • بحرین
  • عمان
  • قطر
  • ترکیه

صادرات ذغال فشرده به کشور امارات متحده عربی

صادرات ذغال به امارات
صادرات ذغال به امارات

از کشورهای سدر لیست برای صادرات ذغال ، کشور امارات است. استفاده زیاد ذغال در این کشور ، در سفره خانه‌ها ، کافه‌ها و رستوران‌ها سبب می‌شود تا نیازشان به ذغال فشرده بیشتر باشد و مشتریان زیادی در این زمینه به وجود آید. صادرات ذغال فشرده به امارات قطعاً پر سود خواهد بود و جزء مشتریان دست به نقد هستند.

به طور کلی کشورهای عربی همچون امارات متحده ، از مصرف کنندگان و مشتریان رایج ذغال فشرده در منطقه هستند.

صادرات ذغال فشرده به کشور عمان

صادرات ذغال به عمان
صادرات ذغال به عمان

یک کشور عربی دیگر جهت مقصد صادراتی برای برخی کالاها که از جمله آن ذغال فشرده است ، کشور حوزه خلیج عمان است. عمان که جزء کشورهای همسایه عربستان و امارات متحده است و به وسیله دریای عمان از کشور ما فاصله دارد. برای صادرات ذغال فشرده به این کشور باید قبلش حتماً برنامه‌ریزی داشته باشید ، شناخت کافی از بازار هدف و مشتری داشته باشید و آگاهی به قوانین واردات و گمرکی این کشور را داشته باشید.

صاردات ذغال فشرده به کشور لبنان

صادرات ذغال به لبنان
صادرات ذغال به لبنان

کشور لبنان در غرب آسیا واقع شده است ، یکی از بهترین کشورها برای فروش و صادرات ذغال فشرده است. این کشور به خاطر زیبایی که دارد ، سالانه صنعت توریست زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. خیلی از تولیدکنندگان ذغال ما به این کشور ذغال فشرده صادر کرده‌اند و سود زیادی در معامله بدست آورده‌اند. فقط کافیست بازار و مشتریان هدف خود را در این کشور پیدا کنید و بیشترین سود را از صادرات ذغال به این کشور ببرید.

بیشتر بخوانید:   معرفی کامل انواع زغال

صادرات ذغال فشرده به کشور عربستان

صادرات ذغال به عربستان صعودی
صادرات ذغال به عربستان صعودی

همانطور که گفته شد اکثر کشورهای عربی ، از خریداران و مصرف کنندگان خوب ذغال فشرده هستند و عربستان صعودی نیز جزء این دسته از کشورها می‌باشد. صادرات ذغال فشرده به عربستان همه ساله به میزان بالایی انجام شده و این کشور یکی از مشتریان ثابت ذغال فشرده صادراتی از ایران است. ( بازار خوب را دارا می‌باشد. )

صادرات ذغال فشرده به کشور کویت

صادرات ذغال به کویت

کویت کشوری کوچک اما ثروتمند می‌باشد ، یکی دیگر از همسایگان عربی ما از سمت جنوب کشور است که نقل و انتقالات به آن به وسیله‌ی دریا یا به صورت هوایی انجام می‌شود. هنوز هم در کویت فرهنگ قلیان کشی و پخت و پز بسیار رواج دارد و رستوران‌ها و سفره ‌خانه‌ها و کافه‌های زیادی در کویت از مصرف کنندگان ذغال فشرده هستند. صادرات ذغال فشرده به این کشور می‌تواند یکی از مقصدهای موفق و پر رونق برای شما تولید کنندگان باشد ، که البته نیازمند کسب اطلاعات لازم جهت صادرات امور گمرکی و همچنین یافتن مشتری در این بازار است.

صادرات ذغال فشرده به کشور قطر

صادرات ذغال به قطر
صادرات ذغال به قطر

در گذشته صادرات ذغال قالبی منحصراً در اختیار چین بود ، به طوریکه حتی ذغال فشرده موجود در کشور ما هم از کشور چین وارد می‌شد و به همین خاطر به نام ذغال چینی هم در کشور شناخته شده است. اما امروز تولید ذغال فشرده در کشورمان آنقدر رونق داشته که اکثر کشورهای مصرف کننده ذغال فشرده ، وارد کننده ذغال از ایران هستند. کشور قطر نیز از جمله کشورهای عربی مشتری ذغال فشرده است و از این جهت صاردات ذغال فشرده به قطر جزء بهترین و پرسودترین بازارهای صادراتی می‌باشد.

صادرات ذغال فشرده به کشور ترکیه

صادرات ذغال به ترکیه
صادرات ذغال به ترکیه

کشور ترکیه ، همسایه شمال غربی ما هست و این کشور صادرات و واردات بیشماری با ایران دارد. داشتن مرز مشترک از شهرهای شمال غربی نیز این کار را آسان کرده و شاهد تردد خودروهای سنگین زیادی از دو طرف هستیم. بنابراین یکی از بسترهای مناسب برای صادرات ذغال فشرده شما عزیزان با کشور ترکیه می‌باشد. همچنین کشور ترکیه با داشتن مقررات گمرکی اتحادیه اروپا و هم‌مرز بودن با کشورهای اروپایی زمینه مناسبی برای صادرات با این کشورها را نیز دارا است.

بیشتر بخوانید:   چگونه نترسیم و کارآفرینی را استارت بزنیم؟

گرچه صادرات ذغال فشرده به ترکیه رایج و بسیار پر سود است. اما مقررات گمرکی و صادرات و واردات جدی و  ارتقاء یافته‌ای دارد ، بنابراین باید اطلاعات و امور لازمه برای صادرات ذغال به ترکیه را بدانید و سپس اقدام کنید.

ترکیه از مهمترین بازارهای ذغال فشرده است که حجم بالایی از صادرات این محصول را به خود اختصاص داده است.

صادرات ذغال فشرده به کشور پاکستان

صادرات ذغال به پاکستان
صادرات ذغال به پاکستان

صادرات ذغال به پاکستان ، دیگر همسایه شرقی و جنوبی شرقی ما نیز انجام می‌شود. کشور پاکستان نیز یکی از مقصدهای پر رونق برای صادرات ذغال فشرده می‌باشد ، که با دارا بودن مرز زمینی این کار را آسان‌تر می‌کند. صادرات ذغال فشرده به پاکستان هم مانند دیگر کشورهایی که ذکر کردیم نیازمند دانش و آگاهی‌های لازم و مهم‌تر از آن پیدا کردن مشتری مناسب خود است.

صادرات ذغال فشرده به کشور افغانستان

صادرات ذغال به افغانستان
صادرات ذغال به افغانستان

کشور افغانستان که از همسایگان مرزی در شرق کشور ما است نیز معاملات صادرات و واردات زیادی با ایران دارد. از جمله محصولات ذغال جزء محصولات پر فروش در صادرات به این کشور است ، که به صورت فله‌ای و بسته‌ای انجام می‌گیرد.

صادرات ذغال فشرده به افغانستان با وجود فراهم بودن مرز زمینی مشترک و قوانین صادرات و گمرک بسیار پر رونق و پر سود است.

و حرف آخر..

صادر کردن ذغال یکی از رویاهایی است که تمامی کارآفرینان ذغال فشرده در سر می‌پرواند. ما در این مقاله قصد داشتیم به صورت کامل شما را با شرایط صادرات ذغال فشرده آشنا کنیم. از شما می‌خواهیم نظر و تجربیات خود در قسمت دیدگاه‌ها برایمان بنویسید. ( سپاس از همراهیتان😊😊 )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *