کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید

یکی از تفاوت‌های میان کسب و کارهای موفق و شکست خورده ساز و کاری است که در زمان راه اندازی کسب و کار ایجاد کرده‌اند. پیش‌بینی همه موارد در زمان راه اندازی کسب و کار باعث می‌شود مسیری قوی ترسیم شود و برای سازگاری با چالش‌های پیش‌رو آماده باشید. کسب و کارهایی که زنده می‌مانند و رشد می‌کنند مزیت متمایز کننده‌ای در شروع دارند و توسط کسانی راه اندازی می‌شوند که آماده‌ی رویارویی با مشکلاتی که در انتظارشان است هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید آشنا کنیم؛ تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

صنعت ذغال فشرده

راه اندازی یک کسب و کار جدید شامل برنامه ریزی دقیق، تصمیم‌ گیری‌های مالی، انجام یک سری فعالیت‌های قانونی کلیدی، توسعه‌ی هویت برند، انتخاب محصولات مناسب و نیاز بازار می‌شود. صنعت ذغال فشرده هم از این قائده مستثنی نیست و کسانیکه به دنبال یک شغل پردرآمد و صنعت پول‌ساز هستند؛ می‌توانند در این صنعت رشد و ارتقا پیدا کنند. صنعت ذغال فشرده هم مانند دیگر صنعت‌ها دارای چالش‌ها و مشکلات فراوانی است که شما در ابتدای کار باید همت و آن اراده پولادی را در وجود خود نهادینه کنید تا بتوانید در این صنعت رشد و اشتغال‌زایی موفقی داشته باشید.

معرفی 4 تکنیک از جدیدترین اِستراتژی‌های فروش
اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار زغال فشرده
آیا صنعت زغال فشرده، سودآور است؟
راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده در گرمسار
چگونه بازار زغال را تحلیل کنیم؟
پربازدیدترین مقالات ماشین سازی متحدان

برای ورود به صنعت ذغال فشرده در ابتدای مسیر هستم؛ باید از کجا شروع کنم؟

اگر در ابتدای مسیر هستید و قصد ورود به این صنعت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این موارد را یک به یک طی و اجرا کنید؛ این موارد شامل:

  • تحقیق بازار ذغال فشرده
  • تعیین ساختار کسب و کار (انتخاب نام مناسب، انتخاب لوگو، ساخت وبسایت)
  • حسابداری، موقیعت مکانی و مسائل مالی کسب و کار را مشخص کنید
  • سرمایه اولیه برای تولید ذغال فشرده را تامین کنید
  • ساخت و اجرای دقیق برنامه فروش
  • ارتباط با مشتریان به صورت هدفمند و هوشمندانه

راه اندازی خط تولید ذغال فشرده با ماشین سازیزی متحدان

تحقیق بازار ذغال فشرده

قبل از اینکه غرق در تولید ذغال فشرده شوید اینکه بازار هدفی که در آن وارد می‌شوید را بشناسید بسیار مهم است. این کار را از طریق تحقیق بازار در بازار هدف و بررسی اطلاعات مشتریان هدف انجام دهید که در شروع کار راه اندازی خط تولید ذغال فشرده به شما کمک خواهد کرد و باعث می‌شود یک کسب و کار موفق و پایدار ایجاد کنید. رقبای مستقیم شما چه کسانی هستند؟ آیا شخص دیگری وجود دارد که در حال انجام کاری است که شما قصد داشتید انجام دهید؟ اگر خیر، دلیل آن چیست؟

تعیین ساختار کسب و کار (انتخاب نام مناسب، انتخاب لوگو، ساخت وبسایت)

قبل از اینکه بتوانید برند و صنعت خود را ثبت کنید و قانونی عمل کنید، نیاز است راجع به ساختار حقوقی موجودیت کسب و کار و ثبت برند خود تصمیم بگیرید. حتی اگر کارگاه تولید ذغال کوچکی باشد باید این فرآیندهای اداری و حقوقی را طی کنید چون ساختار حقوقی بر روی تسریع فرآیندها در کسب و کارتان تاثیر دارد. با تعیین ساختار حقوقی کسب و کارتان از هرگونه مسئولیت و مشکلات قانونی در آینده کم خواهید کرد.

انتخاب نام مناسب

یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های راه اندازی خط تولید ذغال فشرده انتخاب نام مناسب برای آن است. نام برند شما مهم‌ترین عنصر تعیین کننده‌ی هویت مجموعه‌تان است. باید به گونه‌ای باشد که مشتریان به راحتی شما را تشخیص بدهند آن را به یاد داشته باشند. نام کسب و کار زغال‌تان بخشی از هویت برند شما است و بر روی طراحی لوگو و هویت بصری نیز تاثیر دارد.

انتخاب لوگو

هر کسی برداشت خود را از لوگوی ایده‌آل دارد. زمانی که آن را انتخاب می‌کنید باید عناصر لازمی که لوگوی کسب و کارتان نیاز دارد را در نظر بگیرید همچنین باید با هویت برند و پرسونای مخاطب شما سازگار باشد.

معرفی گروه صنعتی ماشین سازی متحدان

ساخت وبسایت

سایت شرکت یکی از مهم‌ترین عناصر معرفی شما و بخشی ضروری از بازاریابی و استراتژی برندینگ شما است. بر اساس تحقیقی که اخیرا انجام شده است 97% از مشتریان قبل از خرید هر چیزی تحقیقات خود را به صورت آنلاین بر روی سایت شرکت انجام می‌دهند. یک وب‌سایت عالی کسب و کار شما را تقویت می کند، اعتماد ایجاد می‌کند و به مشتریان احتمالی شما اطمینان می‌دهد که قدم بعدی را با شما بردارند و در تصمیم خود برای خرید از شما شک نکنند. بدون حضور آنلاین، کسب و کار شما به سادگی این فرصت بزرگ را از دست می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم، برای طراحی و ساخت یک وبسایت حرفه‌ای به سایت استارتاپ ردپانت مراجعه کنید.

حسابداری، موقیعت مکانی و مسائل مالی کسب و کار را مشخص کنید

صنعت ذغال فشرده هم مانند دیگر کسب و کارها نیاز به حسابرسی و حسابداری دارد. بدون ارزیابی مسائل مهم مالی نمی‌توانید کسب و کار و خط تولید راه اندازی کنید پیش‌بینی مالی و برنامه ریزی می‌تواند شما را برای ساخت کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید قوی و پرسود توانمند کند. حتما برای قسمت حسابداری خود در خط تولیدتان یک نفر نیرو متخصص را استخدام کنید تا در طول مسیر به مشکلات مالی و کمبود بودجه برخورد نکنید.

سرمایه اولیه برای تولید ذغال فشرده را تامین کنید

برای راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده در ابتدای مسیر شما نیاز به حداقل 500 میلیون تومان پول نقد دارید. اگر نمی‌توانید خودتان سرمایه‌ی کسب و کارتان را تامین کنید، جایگزین‌های زیادی وجود دارد که شامل وام، تامین مالی جمعی، سرمایه گذاران و… می‌شود. پیشنهاد می‌کنم با شماره‌های 09121085068 یا 09127648463 تماس بگیرید و دقیق از سرمایه اولیه که نیاز است در این خط تولید هزینه شود، اطلاع پیدا کنید.

ساخت و اجرای دقیق برنامه فروش

زمانی که آماده‌ی راه اندازی خط تولید ذغال فشرده هستید قدرت برنامه ریزی را فراموش نکنید. یک برنامه‌ی منسجم و پایدار جهت بازاریابی و فروش محصولات‌ خود به مشتریان هدف طراحی کنید. برای این کار باید استراتژی بازاریابی طراحی کنید که می‌توانید برای یادگیری آن چند راهکار ساده برای رفع مشکل فروش زغال فشرده را مطالعه کنید.

ارتباط با مشتریان به صورت هدفمند و هوشمندانه

برای اینکه بتوانید مشتریان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید و برند خود را به برندی دوست داشتنی در ذهن مشتریان تعریف کنید باید همیشه در دسترس باشید و در صورتی که مشتری با مشکلی در رابطه با محصولات و سرویس‌های شما مواجه شد به سرعت آن را رفع کنید. پس ایجاد یک کانال ارتباطی سریع بسیار اهمیت دارد که یکی از راه‌های ارتباطی سریع ارتباط تلفنی است. پیشنهاد می‌کنم برای مدیریت ارتباط با مشتریان از نرم افزار CRM ابری استفاده کنید، تا تمام کارهای شما در بازاریابی و فروش به صورت دقیق و هدفمند جلو برود.

نتیجه گیری

کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید یعنی تولید ذغال فشرده و راه اندازی خط تولید ذغال می‌باشد. خیلی خوشحالم که تا انتهای این مطلب با من همراه بودید؛ اگر نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد خط تولید ذغال فشرده داشتید، مشاورین گروه صنعتی ماشین سازی متحدان اینجاست تا شما را به رویاهای‌تان برساند. نظرات، تجربیات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اِشتراک بگذراید.

2 دیدگاه دربارهٔ «کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید»

  1. بازتاب: عزیزی

  2. مجتبی خامنه ای

    من خودم تاجر هستم و به کشورهای عربی زیاد سفر میکنم. باید بگم که تو این کشورهای عربی مصرف قلیان‌شون بالاست و زغال زیاد استفاده می‌کنند. اگر کسی تو این صنعت فعالیت می‌کنه از کشورهای دور خلیج برای صادرات غافل نشه..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا