دستگاه زغال‌ ساز با خاک اره

دستگاه زغال ساز با خاک اره

برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده شما نیازمند دستگاه‌هایی همچون دستگاه زغال ساز با خاک اره هستید. دستگاه زغال ساز با خاک اره کمک می‌کند تا شما یک زغال باکیفیت و مرغوبی تولید و عرضه بازار نمایید. خیلی از تولیدکنندگان یا افرادی که تازه وارد این حرفه شده‌اند، چالش‌های زیادی را تجربه می‌کنند. که یکی از این چالش‌ها خرید دستگاه زغال ساز با خاک اره است. در این مطلب می‌خواهیم با این دستگاه و نوع کارکردش کامل آشنا شویم تا بتوانیم با ضرر کمتر و سوددهی بیشتر کارگاه زغال خود را راه‌اندازی و مدیریت کنیم. (تا انتها مقاله همراه ما باشید.)

تولید زغال با خاک اره همراه با حرارتی بین 200 الی 400 درجه بریکت یا همان شمش زغال بدست می‌آید، هر چند قیمت دستگاه زغال با خاک اره نسبت به تمام دستگاه‌های زغال‌ ساز ارزان‌تر و واردات آسان‌تری نیز دارد.

قیمت دستگاه زغال ‌ساز با خاک اره

قیمت دستگاه زغال ‌ساز با خاک اره اساسا براساس کیفیت نوع زغال و تعداد تولید زغال افزایش می‌یابد و اصول آتشکافت (تغییر شیمیایی بر اثر حرارت) با دمای بسیار زیاد می‌باشد. که می‌تواند باعث شود مواد خام جدید، مجموعه‌ای از واکنش‌ها در کوره کربونیزاسیون انجام دهند تا انرژی تولید کنند. در حال حاضر، تجهیزات دستگاه زغال‌ ساز این شرکت دارای فناوری پیشرفته، ساختار اصولی و قیمت دستگاه زغال با خاک اره بسیار مناسب و دسترسی آسانی نیز دارد. کارآیی دستگاه هم بی‌نظیر و هم خروجی زغال باکیفیت است و به همین دلایل قیمت دستگاه زغال ‌ساز با خاک اره مقرون به صرفه‌ اما با کیفیت‌تر و تولید بهتری نیز دارد.

دستگاه اِکسترودر زغال

مراحل تولید زغال توسط این دستگاه تقریبا شبیه تولید زغال سنتی است و پایان فرآیند تولید پخت زغال در کوره است. افزودنی‌هایی که به خاک اره اضافه می‌شود؛ شامل پوست گردو و خاکِ زغال است. درصد ترکیبات بصورت 70 درصد خاک‌ اره، 20 درصد پوست گردو و 10 درصد خاکِ زغال است. زغال چوب کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره‌ی ما دارد که از جمله می‌توان به ایجاد شعله برای پخت غذا و استفاده در شومینه و… اشاره کرد. همچنین برای ساخت ماسک ضدگاز هم کاربرد دارد.

از گرافیت به شکل پودر سفت شده بعنوان زغال چوب در آثار هنری به کار گرفته می‌شود. داروهای زغال چوب در پزشکی به صورت قرص یا پودر وجود دارند، برای جذب سم از دستگاه گوارشی مورد استفاده هستند. این‌ها نمونه‌ای از کاربردهای زغال چوب در زندگی روزمره ما می‌باشد.

مفهوم زغال با خاک اره

بریکوت کردن فرآیندی است که طی آن برخی از انواع مواد بصورت مخلوط با افزودنی با مواد دیگر صرفا تحت فشار زیاد جهت شکل گرفتن افزایش تراکم و اصلاح برخی مواد فشرده می‌شوند. عمل فشرده ‌سازی بر حسب نوع و سایز ماده اولیه است. نوع محصول و فرآیند کار با فشار کم، متوسط و زیاد صورت گیرد.

نکته مهم: درشت بودن مواد اولیه در تولید زغال: اگر مواد اولیه بخصوص خاک اره درشت باشد، زغال و بریکت تولیدی منجرب به ترک‌خوردگی زغال می‌شود. دلیل آن هم این است که مواد درشت به خوبی در دستگاه نیو توربو فشرده سازی نمی‌شوند و زغال فشرده تَرَک می‌خورد.

اگر ماده خام مورد نظر خاک اره یا بُراده چوب باشد. این موارد دلایل افزایش قیمت دستگاه زغال‌ ساز با خاک اره می‌باشد که قیمتش در مقابل تمامی دستگاه‌های زغال ‌ساز مناسب‌تر است. پیشنهاد می‌کنیم این مقالات سایت را مطالعه نمایید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده در اسلامشهر
تقویت روابط درون کارگاه زغال فشرده
چگونه برای محصول خود بازاریابی کنیم؟
میزان رطوبت خاک اره در تولید زغال فشرده
من هم می‌توانم زغال بفروشم؟

لیگنین چوب تحت فشار زیاد که با افزایش دما نیز همراه می‌باشد و زمانی که آزاد شود به عنوان یک (هم‌جوشی) موادی که قرار است فشرده یا بریکت کردن را به هم می‌چسباند. در طی فشردن مواد، دما قدر کافی افزایش می‌یابد تا از مواد اولیه (خاک اره) هم جوشی یا مواد چسبنده‌ مختلفی آزاد می‌گردد. با این حال انجام موفقیت آمیز این فرآیند مقدار رطوبت مواد خام باید 10% حداقل باشد. لازم است به دمای بالا که سبب تبخیر رطوبت در مواد خام می‌گردد، توجه شود. رطوبت‌های بالا نیز ممکن است بخار داغ زیاد تولید شده خروج از سیلندر را باعث انبساط و تخریب بریکوت گردد.

فرآیند تولید زغال با خاک اره

زغال چوب حرارت بالایی دارد، دود نمی‌کند و کمترین وزن را برای سوختن دارد. اگر چوب در مجاورت هوای مناسب بسوزد به طور کامل آتش می‌گیرد و در صورتی که هوای اطراف آن محدود شود؛ دود نخواهد کرد. در این مواقع آتش به اصطلاح خفه شده و چوب به زغال تبدیل می‌شود. اگر برای تولید زغال چوب فشرده از خاک اره یا دیگر ضایعات کشاورزی استفاده شود از تخریب جنگل‌ها جلوگیری خواهد شد.

مواد اولیه جهت تولید زغال با خاک اره

علاوه بر این‌ از دود حاصل از این فرآیند برای تولید سرکه چوب استفاده می‌شود که در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. زغال چوب تولیدی نیز نه تنها از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود؛ بلکه زمان حرارت‌دهی آن در مقایسه با زغال چوب معمولی افزایش خواهد یافت. قطعات این زغال هم شکل و هم اندازه بوده و با وجود حفره‌ای در وسط قطعات زغال، هنگام استفاده از آن دیگر نیازی به باد زدن برای افزایش اکسیژن‌رسانی هنگام سوخت نخواهد بود. همچنین بسته‌بندی و نگهداری این نوع زغال چوب بسیار راحت‌تر خواهد بود.

خرید دستگاه زغال ‌ساز از ماشین‌ سازی متحدان

دستگاه‌ زغال ‌ساز با خاک اره محصول جدید گروه صنعتی ماشین ‌سازی متحدان می‌باشد. این دستگاه در ایران منحصرا و اختصاصی است که توانایی تولید 800 الی 2000 کیلو زغالی که بتوان وارد بازار نمود را در 8 الی 10 ساعت کاری دارا است. دیگر خط تولید زغال با خاک اره در متحدان ماشین خط تولید اکسترودر یا ماردونی که خط تولیدی است که از سال 89 وارد بازار و توان تولید زغال مکعب شمشی که در مرکزیت آن حفره‌ی گِرد سوراخدار می‌باشد که به اقساط مختلف از جمله زغال بریکت زغال بامبو، زغال فشرده و… می‌باشد. قیمت دستگاه زغال ‌ساز با خاک اره نسبت به دستگاه زغال ‌سازهای چینی مقرون به صرفه‌تر است و معمولاً در اکثر کارخانه‌ها موجود می‌باشد.

تماس با مدیران ماشین سازی متحدان

سخن پایانی

از شما سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله با ما همراه بودید، پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات سایت را هم بخوانید تا اطلاعات‌تان در زمینه زغال و راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده افزایش یابد. برای اینکه با چالش‌های تولید زغال هم آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله: چالش‌هایی که در خط تولید زغال فشرده همیشه است را مطالعه نمایید. اگر سوالی یا پیشنهادی دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اِشتراک بگذارید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

میلاد محمدی وب‌سایت
کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. بازی استراتژیک لذت‌بخشی که چند سالی است به اصلی‌ترین تفریح میلاد تبدیل شده است!

‫13 نظر

 • مجید محمدی گفت:

  وقتتون بخیر
  برای راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده به چند متر سوله نیاز داریم؟

 • محمدخلیل گفت:

  سلام برادر
  ما تو کشور عراق زندگی می‌کنیم می‌خوام بدونم قیمت این دستگاه‌هاتون چقدره؟؟

 • مجتبی کوچکی‌پور گفت:

  سلام قیمت دستگاه چقدر هست برای تعداد ۴، ۵ تا – تخفیف بدید..

 • باقری گفت:

  با سلام لطفاً اطلاعات کامل در خصوص قیمت دستگاه، فضای مورد نیاز، تامین مواد اولیه و بازار ارسال فرمایید.

 • ماهان تیموری گفت:

  وقت شما بخیر
  ‍‌ یکی از مسائلی که تو بحث تولید مثل تولید زغال فشرده ، مسئله فروش اون تو بازار هست ، نه فقط برای سودهی برای شروع کاری. شما خودتون چقدر کمک میکنید تا در این بازار رشدی حاصل بشه

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   درود بر شما
   جناب تیموری اول باید بگم که تولید زغال فشرده در کشور رشد چشمگیری داشته است در این چند سال اخیر چون همسایگان ما هم کشورهای عربی هستند ، بهترین مشتریان در این زمینه می باشند.
   به همین خاطر با دیدی مثبت به مسئله نگاه کنید چرا که شما از همون سال اول شروع به کسب درآمد و سود می کنید.

 • مهندس سعید محمدیان گفت:

  سپاس از توجه شما
  برای اطلاع از قیمت با این شماره‌ها تماس بگیرید.
  ۰۹۱۲۱۰۸۵۰۶۸ (محمدیان)

  ۰۹۱۲۷۶۴۸۴۶۳ (محمدیان)

 • مینا الوند گفت:

  سلام
  من با دوستم می خواهیم شراکتی کاری را راه بیاندازیم. در مورد زغال فشرده هم اطلاع کسب کردیم. شما هم ما را راهنمایی می کنید؟
  سپاس از شما و همکارانتان

 • خشایار رضایی گفت:

  سلام.
  من نزدیک به ۳۰۰ میلیون سرمایه اولیه دارم به نظرتون میشه با سرمایه‌گذاری این مبلغ توی زغال فشرده سود کرد؟

 • محمودی گفت:

  سلام
  بنده پی گرفتن اطلاعات از دستگاه زغال اعم از فیلم و عکس هستم که یک دستگاه خریداری نمایم لطفا به ایمیل ارسال بفرمائید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader
  لطفا صبرکنید...