دستگاه زغال ساز با خاک اره

دستگاه زغال‌ساز با خاک اره

تولید زغال با خاک اره همراه با حرارتی بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ درجه بریکت یا همان شمش زغال بدست می‌آید، هر چند قیمت دستگاه زغال با خاک اره نسبت به تمام دستگاه‌های زغال‌ساز ارزان‌تر و واردات آسان‌تری نیز دارد.

مراحل تولید زغال توسط این دستگاه تقریباً شبیه زغال سنتی است و پایان فرآیند تولید پخت زغال در کوره است. افزودنی‌هایی که به خاک اره اضافه می‌شود، شامل پوست گردو و خاکه زغال است. درصد ترکیبات بصورت ۷۰ درصد خاک‌ اره، ۲۰ درصد پوست گردو و ۱۰ درصد خاکه زغال است. زغال چوب کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره‌ی ما دارد که از جمله می‌توان به ایجاد شعله برای پخت غذا و استفاده در شومینه و غیره اشاره کرد. همچنین برای ساخت ماسک ضدگاز هم کاربرد دارد.

از گرافیت به شکل پودر سفت شده بعنوان زغال چوب در آثار هنری به کار گرفته می‌شود. داروهای زغال چوب در پزشکی به صورت قرص یا پودر وجود دارند، برای جذب سم از دستگاه گوارشی مورد استفاده هستند. این‌ها نمونه‌ای از کاربردهای زغال چوب در زندگی روزمره ما می‌باشد.

برای خرید یا اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره با ما تماس بگیرید.

مفهوم زغال با خاک اره

اسامی شناخته شده زغال در بازار:

 1. فشرده
 2. غالبی
 3. چینی
 4. جکسون
 5. بریکوت

بریکوت کردن فرآیندی است که طی آن برخی از انواع مواد بصورت مخلوط با افزودنی با مواد دیگر صرفاً تحت فشار زیاد جهت شکل گرفتن افزایش تراکم و اصلاح برخی مواد فشرده می‌شوند. عمل فشرده‌سازی بر حسب نوع و سایز ماده اولیه. نوع محصول و فرآیند کار با فشار کم، متوسط و زیاد صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:   آشنایی با خط تولید زغال فشرده

اگر ماده خام موردنظر خاک اره یا براده چوب باشد. این موارد دلایل افزایش قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره می‌باشد که قیمتش در مقابل تمامی دستگاه‌های زغال‌ساز مناسب‌تر است.

لینگنین چوب تحت فشار زیاد که با افزایش دما نیز همراه می‌باشد و زمانی که آزاد شود به عنوان یک (هم‌جوشی) موادی که قرار است فشرده یا بریکوت گردند را به هم می‌چسباند. در طی فشردن مواد، دما قدر کافی افزایش می‌یابد تا از مواد اولیه (خاک اره) هم جوشی یا مواد چسبنده‌ مختلفی آزاد می‌گردد. با این حال انجام موفقیت آمیز این فرآیند مقدار رطوبت مواد خام باید ۱۰% حداقل باشد.

لازم است به دمای بالا که سبب تبخیر رطوبت در مواد خام می‌گردد، توجه شود. رطوبت‌های بالا نیز ممکن است بخار داغ زیاد تولید شده خروج از سیلندر را باعث انبساط و تخریب بریکوت گردد.

برای خرید یا اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره با ما تماس بگیرید.

فرآیند تولید زغال با خاک اره

زغال چوب حرارت بالایی دارد، دود نمی‌کند و کمترین وزن را برای سوختن دارد. اگر چوب در مجاورت هوای مناسب بسوزد، به طور کامل آتش می‌گیرد و در صورتی که هوای اطراف آن محدود شود، دود نخواهد کرد. در این مواقع آتش به اصطلاح خفه شده و چوب به زغال تبدیل می‌شود. اگر برای تولید زغال چوب فشرده از خاک اره یا دیگر ضایعات کشاورزی استفاده شود، از تخریب جنگل‌ها جلوگیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید:   هشت اصل مهم در کارآفرینی
تولید زغال با خاک اره
تولید زغال با خاک اره

علاوه بر این‌، از دود حاصل از این فرآیند برای تولید سرکه چوب استفاده می‌شود که در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. زغال چوب تولیدی نیز نه تنها از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود؛ بلکه زمان حرارت‌دهی آن در مقایسه با زغال چوب معمولی افزایش خواهد یافت. قطعات این زغال هم شکل و هم اندازه بوده و با وجود حفره‌ای در وسط قطعات زغال، هنگام استفاده از آن دیگر نیازی به باد زدن برای افزایش اکسیژن‌رسانی هنگام سوخت نخواهد بود. همچنین بسته‌بندی و نگهداری این نوع زغال چوب بسیار راحت‌تر خواهد بود.

برای خرید یا اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره با ما تماس بگیرید.

قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره

قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره اساساً براساس کیفیت نوع زغال و تعداد تولید زغال افزایش می‌یابد و اصول آتشکافت (تغییر شیمیایی بر اثر حرارت) با دمای بسیار زیادمی‌باشد. که می‌تواند باعث شود مواد خام جدید، مجموعه‌ای از واکنش‌ها در کوره کربونیزاسیون انجام دهند تا انرژی تولید کنند. در حال حاضر، تجهیزات دستگاه زغال‌ساز این شرکت دارای فناوری پیشرفته، ساختار اصولی و قیمت دستگاه زغال با خاک اره بسیار مناسب و دسترسی آسانی نیز دارد. کارآیی دستگاه هم بی‌نظیر و هم خروجی زغال با کیفیت است و به همین دلایل قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره مقرون به صرفه‌ اما با کیفیت‌تر و تولید بهتری نیز دارد.

بیشتر بخوانید:   شغل سودآور: تولید زغال با سرمایه کم
دستگاه زغال ساز با خاک اره
معرفی کامل دستگاه اِکسترودر ذغال

برای خرید یا اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز خاک اره با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه زغال‌ساز از ماشین‌سازی متحدان

دستگاه‌ زغال‌ساز با خاک اره، محصول جدید گروه صنعتی ماشین‌سازی متحدان می‌باشد، این دستگاه در ایران منحصراً و اختصاصی برای کوره‌سازان پاسارگاد که توانایی تولید ۸۰۰ الی ۲۰۰۰ کیلو زغالی که بتوان وارد بازار نمود را در ۸ الی ۱۰ ساعت کاری داراست. دیگر خط تولید زغال با خاک اره در متحدان ماشین خط تولید اکسترودر یا ماردونی که خط تولیدی است که از سال ۸۹ وارد بازار و توان تولید زغال مکعب شمشی که در مرکزیت آن حفره‌ی گرد سوراخدار می‌باشد، را دارا است. که به اقساط مختلف از جمله زغال بریکت زغال بامبو، زغال فشرده و… می‌باشد.

قیمت دستگاه زغال‌ساز با خاک اره نسبت به دستگاه زغال‌سازهای چینی مقرون به صرفه‌تر است و معمولاً در اکثر کارخانه‌ها موجود می‌باشد.

بارگیری دستگاه زغال ساز (بهمن ۱۳۹۹)

 

سخن پایانی

از شما سپاسگزاریم که تا انتها این مقاله با ما همراه بودید، پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات سایت را هم بخوانید تا اطلاعات‌تان در زمینه زغال و خط تولید زغال فشرده افزایش یابد. اگر سوالی یا پیشنهادی دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اِشتراک بگذارید.

10 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه زغال‌ساز با خاک اره»

 1. وقت شما بخیر
  ‍‌ یکی از مسائلی که تو بحث تولید مثل تولید زغال فشرده ، مسئله فروش اون تو بازار هست ، نه فقط برای سودهی برای شروع کاری. شما خودتون چقدر کمک میکنید تا در این بازار رشدی حاصل بشه

  1. مهندس سعید محمدیان

   درود بر شما
   جناب تیموری اول باید بگم که تولید زغال فشرده در کشور رشد چشمگیری داشته است در این چند سال اخیر چون همسایگان ما هم کشورهای عربی هستند ، بهترین مشتریان در این زمینه می باشند.
   به همین خاطر با دیدی مثبت به مسئله نگاه کنید چرا که شما از همون سال اول شروع به کسب درآمد و سود می کنید.

  1. مهندس سعید محمدیان

   سپاس از توجه شما
   برای اطلاع از قیمت با این شماره‌ها تماس بگیرید.
   ۰۹۱۲۱۰۸۵۰۶۸ (محمدیان)

   ۰۹۱۲۷۶۴۸۴۶۳ (محمدیان)

 2. سلام
  من با دوستم می خواهیم شراکتی کاری را راه بیاندازیم. در مورد زغال فشرده هم اطلاع کسب کردیم. شما هم ما را راهنمایی می کنید؟
  سپاس از شما و همکارانتان

 3. سلام.
  من نزدیک به ۳۰۰ میلیون سرمایه اولیه دارم به نظرتون میشه با سرمایه‌گذاری این مبلغ توی زغال فشرده سود کرد؟

 4. سلام
  بنده پی گرفتن اطلاعات از دستگاه زغال اعم از فیلم وعکس هستم که یکدستگاه خریداری نمایم لطفا به ایمیل ارسال بفرمائید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *