دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه زغال ساز فشرده برای استفاده از ضایعات و باقی مانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده ‌سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت و تولید زغال فشرده می‌باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم‌حجم فشرده و متراکم می‌شود. در طی عملکرد دستگاه زغال‌ ساز فشرده هیچ گونه افزودنی وارد دستگاه نمی‌شود و به صورت یکنواخت زغال فشرده را تولید می‌کند و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع است. گروه صنعتی ماشین ‌سازی متحدان تولیدکننده تمام دستگاه‌های زغال فشرده با بالاترین استانداردهای روز دنیا در کشور می‌باشد که در این چند سال نه تنها در بازارهای داخلی بلکه به بازارهای خارجی (کشورهای عربی) صادرات داشته‌ایم.

نحوه تولید زغال توسط دستگاه زغال ساز فشرده

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دستگاه زغال‌ ساز فشرده به چه نحوی زغال تولید می‌کند و طریقه‌ی کار آن به چه صورت می‌باشد. این را باید بدانید که زغال مانند سُفال نمی‌باشد. زغال ماده‌ای بدون حالت پلاستیکی است و بدون افزودن مواد اضافی نمی‌توان آن را به شکل‌های مختلف تغییر داد. برای تبدیل پودر زغال به زغال فشرده، ماده چسبنده‌ای به پودر زغال اضافه می‌شود و سپس به ترکیب حاصل شده فشار اعمال می‌شود تا زغال فشرده تولید گردد.

خرید دستگاه صنعتی ماشین سازی متحدان

مواد و ترکیبات سازنده زغال فشرده

مواد سازنده زغال‌ساز فشرده عبارتند از:

 • (سوخت): زغال چوب، زغال معدنی، کربن معدنی، بیومس(سوخت گیاهی) و سایر موارد
 • (خاکستر سفید رنگ): کلسیم کربنات، آهک یا سنگ آهک
 • (افزایش‌ دهنده‌های سرعت سوختن زغال): سدیم نیترات و واکس‌ها. همچنین از خرده چوب و خاک اره هم می‌توان استفاده کرد.
 • (مواد چسبنده): نشاسته و همچنین می‌توان از بتن و کاولین هم نیز استفاده کرد.

کارایی دستگاه زغال‌ ساز فشرده

دستگاه نیو توربو

دستگاه زغال ‌ساز فشرده دارای پیشرفته‌ترین فناوری کربونیزاسیون می‌باشد که مواد زباله‌های فاضلابی و زباله‌های شهری را به زغال مرغوب تبدیل می‌کند. زغال تولید شده نهایی ترکیبی از مواد بیومس است که می‌تواند جایگزین زغال در نیروگاه‌های تولید برق شود.

دستگاه زغال ‌ساز اساسا براساس اصول آتشکافت (تغییر شیمیایی بر اثر حرارت) با دمای بسیار زیاد می‌باشد که می‌تواند باعث ایجاد مواد خام جدید شود و مجموعه‌ای از واکنش‌ها در کوره کربونیزاسیون انجام دهند تا بتوانند انرژی تولید نمایند. در حال حاضر تجهیزات دستگاه زغال ‌ساز ماشین ‌سازی متحدان دارای فناوری پیشرفته، ساختار اصولی، کارآیی بی‌نظیر و هم چنین خروجی زغال با کیفیت را دارا می‌باشد.

دستگاه‌های زغال ‌ساز مختلفی به بازار عرضه شده است که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه‌های زغال ‌ساز از سبوس برنج یا دستگاه زغال ‌ساز از پوست نارگیل می‌توان نام برد. در مقایسه با فرآیند کربونیزاسیون سنتی زغال، تجهیزات دستگاه زغال ‌ساز ما نه تنها به محیط زندگی انسان‌ها آسیب نمی‌رساند، بلکه بازیافت منابع با کارآیی بالا، مقدار خروجی زیاد و کیفیت خوب را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

کارکرد دستگاه زغال ساز فشرده

کاربردهای دستگاه زغال ‌ساز فشرده

زغال بیومس به طور عمده در بسیاری از زمینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به این خاطر است که بیشترین فروش را داشته است. علاوه بر این، محصولات مربوط به آن در زمینه‌های مختلفی وجود دارد:

 1. (کشاورزی): زغال دارای ویژگی‌های بهبود کیفیت خاک، یکپارچه‌کردن خاک و حذف میکروب‌های مُضر خاک می‌باشد. علاوه بر این قادر خواهد بود عناصر فلزی سنگین خاک را کاهش دهد.
 2. (در زندگی روزمره): زغال همیشه انتخاب اول برای پخت غذا و گرم کردن فضای محیط داخلی بوده است.
 3. (صنعت): زغال می‌تواند بعنوان سوخت یا مواد افزودنی برای تولید فولاد مورد استفاده قرار بگیرد.

فرآیند تولید زغال دستگاه زغال ساز فشرده

تولید زغال فشرده از پرس کردن خاک اره همراه با حرارتی بین 200 الی 400 درجه بریکت یا همان شمش زغال بدست می‌آید. بقیه مراحل تولید تقریباً شبیه زغال سنتی است و پایان فرآیند تولید پخت زغال در کوره است. افزودنی‌هایی که خاک اره اضافه می‌شود شامل پوست گردو و خاکِ زغال است. درصد ترکیب بصورت 70 درصد خاک اره و 20 درصد خاکِ زغال است.

زغال چوب کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره‌گی ما دارد؛ می‌توان به ایجاد شعله برای پخت غذا و استفاده در شومینه و غیره اشاره کرد و همچنین برای ساخت ماسک ضدگاز کاربرد دارد. از گرافیت به شکل پودر سفت‌ شده بعنوان زغال چوب در آثار هنری به کار گرفته می‌شود.

داروهای زغال چوب در پزشکی که به صورت قرص یا پودر وجود دارند، برای جذب سم از دستگاه گوارشی مورد استفاده‌اند. این‌ها نمونه‌ای از کاربردهای زغال چوب در زندگی روزمره ما می‌باشند.

مزایای زغال فشرده نسبت به دیگر زغال‌ها

برخی از مزایای محصول زغال فشرده به شرح ذیل می‌باشد:

 • باسرعت آتش گرفتن
 • بدون جرقه و بدون سردرد
 • دارای خاکستر کم
 • دارای حرارت بالا
 • بدون بو و گاز
 • بدون استفاده از مواد شیمیایی
 • زمان سوخت بالا

قیمت دستگاه زغال ساز فشرده

قیمت خرید دستگاه زغال ‌ساز فشرده کمی گران شده است و برای استفاده از ضایعات و باقیمانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده‌ سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور تولید زغال فشرده می‌باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم حجم فشرده و متراکم می‌شود. قیمت دستگاه زغال ساز فشرده در بازار فعلی مناسب است و شما می‌توانید آن را تهیه نمایید و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع می‌باشد. برای مشاوره و استعلام قیمت شما می‌توانید با مجموعه ماشین سازی متحدان تماس بگیرید.

تماس با مدیران ماشین سازی متحدان

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

در خط تولید زغال فشرده دستگاه‌ها و ماشین آلات متنوع و گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مقالات قبلی شما را با روند کار خط تولید زغال فشرده آشنا کردیم و همچنین در مورد دستگاه‌های تولید زغال فشرده مثل دستگاه زغال فشرده (نیو توربودستگاه سرند و دستگاه سیکلون اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم.

سخن پایانی

دستگاه زغال ساز فشرده جزء دستگاه‌های اصلی در کارگاه تولید زغال فشرده می‌باشد. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با این دستگاه صنعتی آشنا کنیم، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله همه چیز در مورد دستگاه نیو توربو را هم مطالعه نمایید. اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه به دست می‌آورید. نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت “ارسال دیدگاه” با ما به اِشتراک بگذارید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

میلاد محمدی وب‌سایت
کلمات، قطعه‌های بی‌جان پازل هستند. بازی نوشتن، دمیدن روح یک مفهوم فنی پیچیده در همین کلمات سادهٔ بی‌جان است. بازی استراتژیک لذت‌بخشی که چند سالی است به اصلی‌ترین تفریح میلاد تبدیل شده است!

‫60 نظر

 • عبدالله احمدی مقدم گفت:

  سلام
  من در نطنز کار می کردم و حالا می خواهم خود کارگاهی را راه اندازی کنم و دوستانم بهم راه اندازی خط تولید زغال فشرده را توصیه کرده اند. مطالب سایتتون رو خوندم عالی بود و حالا می خواهم بدونم چقدر هزینه می خواد..
  سپاس از شما

 • مهندس سعید محمدیان گفت:

  وقت بخیر
  تماس با مشاوران ماشین سازی متحدان
  .
  ۶۸ ۵۰ ۱۰۸ ۰۹۱۲ (محمدیان)

  ۶۳ ۸۴ ۷۶۴ ۰۹۱۲ (محمدیان)

 • بنیامین گفت:

  آقا ما این دستگاه رو خریدیم ولی دانش و تخصص برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده به اندازه کافی نداریم. چه باید بکنیم؟

 • محسن مرادی گفت:

  با عرض سلام و ادب بنده قصد راه اندازی تولید زغال دارم زغال قلیون کبابی و… که کیفیت خوبی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • معصومه گفت:

  من تصمیم به خریددستگاهی برای تولید زغال دارم احتیاج به راهنمایی بیشتر دارم هزینه لازم برای این کار جه قدر می باشد وبه طور کلی همکاری با شما به چه صورت می باشد و هزبنه برای تولید چقدر است و زغال تولیدی توسط شما خرید میشه یاخیر

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   وقت بخیر
   ممنونم از نظرتون. برای پاسخ به سوالاتتون باید تماس بگیرید.
   تماس با ما:
   ۶۸ ۵۰ ۱۰۸ ۰۹۱۲ (محمدیان)

   ۶۳ ۸۴ ۷۶۴ ۰۹۱۲ (محمدیان)

 • سجاد ۳ گفت:

  سلام قیمت دستگاه تولید زغال روزانه یک تن چنده و آیا بصورت اقساط هم دستگاه واگذار میشه

 • حمیدرضا کیهان گفت:

  با سلام و احترام.
  بنده میخواستم در این زمینه اطلاعاتی داشته باشم و اگر به‌صرفه اقتصادی و به‌آوری مالی داشته باشه، شروع به کار کنم.
  لطفا قیمت تجهیزات مورد نیاز برای تولید زغال چینی رو بصورت مجزا را به بنده ارسال نمایید.
  همینطور نحوه خرید مواد اولیه
  با تشمر فراوان
  کیهان

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   سلام
   آقا کیهان اطلاعاتتون را در واتساپ برامون ارسال کنید.
   سپاس از شما

 • سیدمحمدموسوی گفت:

  باسلام . چطور میتوان این خط تولید را از نزدیک دید و با کاراییش آشنا شد؟
  مراحل خرید
  مراحل آموزش
  مساحت موردنیاز
  مصالح اولیه جهت راه اندازی
  تعداد نفرات حتمی
  و… …..آشنایی کامل جهت خرید راه اندازی؟

 • داود شهبازی گفت:

  سلام خسته نباشید اکسترودر با ظرفیت ۷۰۰ تا۱۰۰۰ کیلو در شیفت کاری نیاز دارم قیمت لطفا؟؟؟؟

 • روح الله گفت:

  سلام
  من میخواستم یه خط تولید زغال فشرده راه اندازی کنم
  چگونه میتونم با شما ارتباط برقرار کنم و دستگاه رو باید چگونه خرید کرد و نصب نمود
  لطفا راهنمایی کنید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader
  لطفا صبرکنید...