منوی دسته بندی

دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه زغال‌ساز فشرده برای استفاده از ضایعات و باقی مانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده‌سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت زغال فشرده می‌باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم‌حجم فشرده و متراکم می‌شود. در طی عملکرد دستگاه زغال‌ساز، هیچ گونه افزودنی وارد دستگاه نمی‌شود و به صورت یکنواخت زغال فشرده را تولید می‌کند و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع است. شرکت ماشین‌سازی متحدان در این زمینه خدمات شایانی را به شما مشتریان عزیز ارایه می‌دهد.

نحوه تولید زغال توسط دستگاه زغال‌ساز فشرده

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دستگاه زغال‌ساز فشرده به چه نحوی زغال تولید می‌کند و طریقه‌ی کار آن به چه صورت می‌باشد. این را باید بدانید که زغال مانند سُفال نمی‌باشد. زغال ماده‌ای بدون حالت پلاستیکی است و بدون افزودن مواد اضافی نمی‌توان آن را به شکل‌های مختلف تغییر داد. برای تبدیل پودر زغال به زغال فشرده، ماده چسبنده‌ای به پودر زغال اضافه می‌شود و سپس به ترکیب حاصل شده، فشار اعمال می‌شود تا زغال فشرده تولید گردد.

تماس با مدیران ماشین سازی متحدان

تماس با مدیران ماشین سازی متحدان

مواد و ترکیبات سازنده زغال فشرده

مواد سازنده زغال‌ساز فشرده عبارتند از:

 • (سوخت): زغال چوب، زغال معدنی، کربن معدنی، بیومس(سوخت گیاهی) و سایر موارد
 • (خاکستر سفید رنگ): کلسیم کربنات، آهک یا سنگ آهک
 • (افزایش‌ دهنده‌های سرعت سوختن زغال): سدیم نیترات و واکس‌ها. همچنین از خرده چوب و خاک اره هم می‌توان استفاده کرد.
 • (مواد چسبنده): نشاسته. همچنین می‌توان از بتن و کاولین هم نیز استفاده کرد.

بارگیری دستگاه اِکسترودر (مهر ماه – ۱۴۰۰)

کاربرد دستگاه زغال‌ساز فشرده

دستگاه زغال‌ساز فشرده دارای پیشرفته‌ترین فناوری کربونیزاسیون می‌باشد؛ که مواد زباله‌های فاضلابی و زباله‌های شهری را به زغال مرغوب تبدیل می‌کند. زغال تولید شده نهایی ترکیبی از مواد بیومس می‌باشد که می‌تواند جایگزین زغال در نیروگاه‌های تولید برق شود.

دستگاه زغال‌ساز اساساً براساس اصول آتشکافت (تغییر شیمیایی بر اثر حرارت) با دمای بسیار زیاد می‌باشد، که می‌تواند باعث شود مواد خام جدید، مجموعه‌ای از واکنش‌ها در کوره کربونیزاسیون انجام دهند تا بتوانند انرژی تولید نمایند. در حال حاضر، تجهیزات دستگاه زغال‌ساز ماشین‌ سازی متحدان دارای فناوری پیشرفته، ساختار اصولی، کارآیی بی‌نظیر و هم چنین خروجی زغال با کیفیت می‌باشد.

دستگاه‌های زغال‌ساز مختلفی به بازار عرضه شده است که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه‌های زغال‌ساز از سبوس برنج یا دستگاه زغال‌ساز از پوست نارگیل می‌توان نام برد. در مقایسه با فرآیند کربونیزاسیون سنتی زغال، تجهیزات دستگاه زغال‌ساز ما نه تنها به محیط زندگی انسان‌ها آسیب نمی‌رساند، بلکه بازیافت منابع با کارآیی بالا، مقدار خروجی زیاد و کیفیت خوب را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

زمینه کاربردی دستگاه زغال‌ساز فشرده

زغال بیومس به طور عمده در بسیاری از زمینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به این خاطر است که بیشترین فروش را داشته است. علاوه بر این، محصولات مربوط به آن در زمینه‌های مختلفی وجود دارد:

 1. (کشاورزی): زغال دارای ویژگی‌های بهبود کیفیت خاک، یکپارچه‌کردن خاک و حذف میکروب‌های مُضر خاک می‌باشد. علاوه بر این، قادر خواهد بود عناصر فلزی سنگین خاک را کاهش دهد.
 2. (در زندگی روزمره): زغال همیشه انتخاب اول برای پختن کباب‌ها بوده است.
 3. (صنعت): زغال می‌تواند بعنوان سوخت یا مواد افزودنی برای تولید فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرآیند تولید زغال‌ساز فشرده

تولید زغال فشرده از پرس کردن خاک اره همراه با حرارتی بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ درجه بریکت یا همان شمش زغال بدست می‌آید. بقیه مراحل تولید تقریباً شبیه زغال سنتی است و پایان فرآیند تولید پخت زغال در کوره است. افزودنی‌هایی که خاک اره اضافه می‌شود شامل پوست گردو و خاکه زغال است. درصد ترکیب بصورت ۷۰ درصد خاک اره، ۲۰ درصد خاکه زغال است.

زغال چوب کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره‌گی ما دارد؛ که از جمله می‌توان به ایجاد شعله برای پخت غذا و استفاده در شومینه و غیره اشاره کرد. همچنین برای ساخت ماسک ضدگاز کاربرد دارد. از گرافیت به شکل پودر سفت‌شده بعنوان زغال چوب در آثار هنری به کار گرفته می‌شود. داروهای زغال چوب در پزشکی که به صورت قرص یا پودر وجود دارند، برای جذب سم از دستگاه گوارشی مورد استفاده‌اند. این‌ها نمونه‌ای از کاربردهای زغال چوب در زندگی روزمره ما می‌باشند.

مزایای زغال فشرده

برخی از مزایای محصول زغال فشرده به شرح ذیل می‌باشد:

 • بدون صمغ
 • بدون جرقه و بدون سردرد
 • دارای خاکستر کم
 • دارای حرارت بالا
 • بدون بوی بد و گاز
 • بدون استفاده از مواد شیمیایی
 • زمان سوخت بالا

قیمت دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه هیبریدی توربو

دستگاه هیبریدی توربو

قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده مقرون به‌صرفه بوده و برای استفاده از ضایعات و باقی‌ مانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده‌سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت زغال فشرده می‌باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم حجم فشرده و متراکم می‌شود. قیمت این دستگاه مناسب بوده و شما می‌توانید به راحتی آن را تهیه نمایید و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع می‌باشد. گروه صنعتی ماشین‌ سازی متحدان می‌تواند خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه دهد.

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

در خط تولید زغال فشرده دستگاه‌ها و ماشین آلات متنوع و گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مقاله‌های قبل شما را با روند کار خط تولید زغال فشرده آشنا کردیم و همچنین در مورد دستگاه های مختلفی مانند دستگاه زغال فشرده با قالب‌گیری مکانیکی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله: خط تولید زغال فشرده را مطالعه نمایید.

 زغال فشرده قلیان

قلیان کشیدن

قلیان کشیدن

کوره‌های صنعتی زغال لیمو و سایر زغال‌های قلیانی این شرکت از بهترین آلیاژهای صنعتی و تماماً پنج جداره بوده که این امر جهت بهره‌وری هرچه بهتر و همچنین عمر مفید بیشتر دستگاه و نیز مصرف سوخت کمتر دستگاه بوده طراحی دستگاه توسط مهندسین یا تجربه ذوب آهن اصفهان توسط نرم افزارهای ویژه‌ای صورت گرفته است.

این کوره‌ها دارای سیستم سرکه‌گیر چوب بوده و توسط روش‌های نوینی این امر انجام شده و همچنین به خاطر استفاده از روش دود شور و دود سوز و نیز روش نوین سرکه گیری دود ناشی از فرایند تبدیل چوب به زغال در حد بسیار جزیی بوده و هیچ بو و دودی در فواصل نزدیک دستگاه مشاهده نمی‌شود و این امر موجب آلایندگی کمتر و به سبب آن هوایی پاک‌تر خواهیم داشت. ظرفیت کوره‌های دو منظوره تولید شده توسط شرکت از ۵۰۰ کیلویی تا هفت تن ظرفیت داشته که بنا به درخواست مشتری ساخته می‌شود.

سخن پایانی

دستگاه زغال که دستگاه اکسترودر هم نامیده می‌شود، جزء دستگاه‌های اصلی در کارگاه تولید زغال فشرده می‌باشد. در مطلب سعی کردیم تا شما را با این دستگاه آشنا کنیم، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله همه چیز در مورد دستگاه نیو هیبریدی توربو را هم مطالعه نمایید. اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه به دست می‌آورید. نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت “ارسال دیدگاه” با ما به اِشتراک بگذارید.

میلاد محمدی وب‌سایت
حدود 8 سال است که در زمینه بازاریابی آنلاین و تبلیغات کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنم. در وب‌سایت ماشین سازی متحدان در مورد خط تولید زغال فشرده، کارآفرینی تولید زغال فشرده و سرمایه گذاری در تولید زغال مطالب مفیدی را برای علاقه مندان به این کسب‌و‌کار قرار می‌دهم. (شاد، موفق و مؤثر باشید💖)

‫59 نظر

 • عبدالله احمدی مقدم گفت:

  سلام
  من در نطنز کار می کردم و حالا می خواهم خود کارگاهی را راه اندازی کنم و دوستانم بهم راه اندازی خط تولید زغال فشرده را توصیه کرده اند. مطالب سایتتون رو خوندم عالی بود و حالا می خواهم بدونم چقدر هزینه می خواد..
  سپاس از شما

 • مهندس سعید محمدیان گفت:

  وقت بخیر
  تماس با مشاوران ماشین سازی متحدان
  .
  ۶۸ ۵۰ ۱۰۸ ۰۹۱۲ (محمدیان)

  ۶۳ ۸۴ ۷۶۴ ۰۹۱۲ (محمدیان)

 • بنیامین گفت:

  آقا ما این دستگاه رو خریدیم ولی دانش و تخصص برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده به اندازه کافی نداریم. چه باید بکنیم؟

 • محسن مرادی گفت:

  با عرض سلام و ادب بنده قصد راه اندازی تولید زغال دارم زغال قلیون کبابی و… که کیفیت خوبی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • معصومه گفت:

  من تصمیم به خریددستگاهی برای تولید زغال دارم احتیاج به راهنمایی بیشتر دارم هزینه لازم برای این کار جه قدر می باشد وبه طور کلی همکاری با شما به چه صورت می باشد و هزبنه برای تولید چقدر است و زغال تولیدی توسط شما خرید میشه یاخیر

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   وقت بخیر
   ممنونم از نظرتون. برای پاسخ به سوالاتتون باید تماس بگیرید.
   تماس با ما:
   ۶۸ ۵۰ ۱۰۸ ۰۹۱۲ (محمدیان)

   ۶۳ ۸۴ ۷۶۴ ۰۹۱۲ (محمدیان)

 • سجاد ۳ گفت:

  سلام قیمت دستگاه تولید زغال روزانه یک تن چنده و آیا بصورت اقساط هم دستگاه واگذار میشه

 • حمیدرضا کیهان گفت:

  با سلام و احترام.
  بنده میخواستم در این زمینه اطلاعاتی داشته باشم و اگر به‌صرفه اقتصادی و به‌آوری مالی داشته باشه، شروع به کار کنم.
  لطفا قیمت تجهیزات مورد نیاز برای تولید زغال چینی رو بصورت مجزا لراب بنده ارسال نمایید.
  همینطور نحوه خرید مواد اولیه
  با تشمر فراوان
  کیهان

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   سلام
   آقا کیهان اطلاعاتتون را در واتساپ برامون ارسال کنید.
   سپاس از شما

 • سیدمحمدموسوی گفت:

  باسلام .چطور میتوان این خط تولیدرا ازنزدیک دید وباکاراییش آشنا شد؟
  مراحل خرید
  مراحل آموزش
  مساحت موردنیاز
  مصالح اولیه جهت راه اندازی
  تعداد نفرات حتمی
  و… …..آشنایی کامل جهت خرید راه اندازی؟

 • داود شهبازی گفت:

  سلام خسته نباشید اکسترودر با ظرفیت ۷۰۰ تا۱۰۰۰ کیلو در شیفت کاری نیاز دارم قیمت لطفا؟؟؟؟

 • روح الله گفت:

  سلام
  من میخواستم یه خط تولید راه اندازی کنم
  چگونه میتونم با شما ارتباط برقرار کنم و دستگاه رو باید چگونه خرید کرد و نصب نمود
  لطفا راهنمایی کنید
  ۰۹۳۸۱۸۱۳۱۰۹

  • مهندس سعید محمدیان گفت:

   سلام
   تماس با ما:
   ۶۸ ۵۰ ۱۰۸ ۰۹۱۲ (محمدیان)

   ۶۳ ۸۴ ۷۶۴ ۰۹۱۲ (محمدیان)

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *