دستگاه ذغال ساز فشرده

دستگاه زغال ساز فشرده

دستگاه زغال‌ساز فشرده برای استفاده از ضایعات و باقی مانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده‌سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت زغال فشرده می‌باشد.

سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم‌حجم فشرده و متراکم می‌شود. در طی عملکرد دستگاه زغال‌ساز، هیچ گونه افزودنی وارد دستگاه نمی‌شود و به صورت یکنواخت زغال فشرده را تولید می‌کند و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع است. شرکت ماشین‌سازی متحدان در این زمینه خدمات شایانی را به شما مشتریان عزیز ارایه می‌دهد.

جهت خرید و اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده با ما تماس بگیرید.

نحوه تولید زغال توسط دستگاه زغال‌ساز فشرده

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دستگاه زغال‌ساز فشرده به چه نحوی زغال تولید می‌کند و طریقه‌ی کار آن به چه صورت می‌باشد. این را باید بدانید که زغال مانند سُفال نمی‌باشد. زغال ماده‌ای بدون حالت پلاستیکی است و بدون افزودن مواد اضافی نمی‌توان آن را به شکل‌های مختلف تغییر داد. برای تبدیل پودر زغال به زغال فشرده، ماده چسبنده‌ای به پودر زغال اضافه می‌شود و سپس به ترکیب حاصل شده، فشار اعمال می‌شود تا زغال فشرده تولید گردد.

فرآیند تولید ذغال با دستگاه
فرآیند تولید ذغال با دستگاه

مواد و ترکیبات سازنده زغال فشرده

مواد سازنده زغال‌ساز فشرده عبارتند از:

 • (سوخت): زغال چوب، زغال معدنی، کربن معدنی، بیومس(سوخت گیاهی) و سایر موارد
 • (خاکستر سفید رنگ): کلسیم کربنات، آهک یا سنگ آهک
 • (افزایش‌ دهنده‌های سرعت سوختن زغال): سدیم نیترات و واکس‌ها. همچنین از خرده چوب و خاک اره هم می‌توان استفاده کرد.
 • (مواد چسبنده): نشاسته. همچنین می‌توان از بتن و کاولین هم نیز استفاده کرد.

بارگیری دستگاه اِکسترودر (تیرماه – ۱۴۰۰)

جهت خرید و اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده با ما تماس بگیرید.

کاربرد دستگاه زغال‌ساز فشرده

دستگاه زغال‌ساز فشرده دارای پیشرفته‌ترین فناوری کربونیزاسیون می‌باشد؛ که مواد زباله‌های فاضلابی و زباله‌های شهری را به زغال مرغوب تبدیل می‌کند. زغال تولید شده نهایی ترکیبی از مواد بیومس می‌باشد که می‌تواند جایگزین زغال در نیروگاه‌های تولید برق شود.

بیشتر بخوانید:   آشنایی با خط تولید زغال فشرده

دستگاه زغال‌ساز اساساً براساس اصول آتشکافت (تغییر شیمیایی بر اثر حرارت) با دمای بسیار زیاد می‌باشد، که می‌تواند باعث شود مواد خام جدید، مجموعه‌ای از واکنش‌ها در کوره کربونیزاسیون انجام دهند تا بتوانند انرژی تولید نمایند. در حال حاضر، تجهیزات دستگاه زغال‌ساز ماشین‌سازی متحدان دارای فناوری پیشرفته، ساختار اصولی، کارآیی بی‌نظیر و هم چنین خروجی زغال با کیفیت می‌باشد.

کاربرد دستگاه ذغال ساز فشرده
کاربرد دستگاه ذغال ساز فشرده

دستگاه‌های زغال‌ساز مختلفی به بازار عرضه شده است که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه‌های زغال‌ساز از سبوس برنج یا دستگاه زغال‌ساز از پوست نارگیل می‌توان نام برد. در مقایسه با فرآیند کربونیزاسیون سنتی زغال، تجهیزات دستگاه زغال‌ساز ما نه تنها به محیط زندگی انسان‌ها آسیب نمی‌رساند، بلکه بازیافت منابع با کارآیی بالا، مقدار خروجی زیاد و کیفیت خوب را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

زمینه کاربردی دستگاه زغال‌ساز فشرده

زغال بیومس به طور عمده در بسیاری از زمینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به این خاطر است که بیشترین فروش را داشته است. علاوه بر این، محصولات مربوط به آن در زمینه‌های مختلفی وجود دارد:

 1. (کشاورزی): زغال دارای ویژگی‌های بهبود کیفیت خاک، یکپارچه‌کردن خاک و حذف میکروب‌های مُضر خاک می‌باشد. علاوه بر این، قادر خواهد بود عناصر فلزی سنگین خاک را کاهش دهد.
 2. (در زندگی روزمره): زغال همیشه انتخاب اول برای پختن کباب‌ها بوده است.
 3. (صنعت): زغال می‌تواند بعنوان سوخت یا مواد افزودنی برای تولید فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت خرید و اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده با ما تماس بگیرید.

بارگیری دستگاه اِکسترودر (مرداد ۱۴۰۰)

فرآیند تولید زغال‌ساز فشرده

تولید زغال فشرده از پرس کردن خاک اره همراه با حرارتی بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ درجه بریکت یا همان شمش زغال بدست می‌آید. بقیه مراحل تولید تقریباً شبیه زغال سنتی است و پایان فرآیند تولید پخت زغال در کوره است. افزودنی‌هایی که خاک اره اضافه می‌شود شامل پوست گردو و خاکه زغال است. درصد ترکیب بصورت ۷۰ درصد خاک اره، ۲۰ درصد خاکه زغال است.

بیشتر بخوانید:   دستگاه زغال‌ساز با خاک اره

زغال چوب کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره‌گی ما دارد؛ که از جمله می‌توان به ایجاد شعله برای پخت غذا و استفاده در شومینه و غیره اشاره کرد. همچنین برای ساخت ماسک ضدگاز کاربرد دارد. از گرافیت به شکل پودر سفت‌شده بعنوان زغال چوب در آثار هنری به کار گرفته می‌شود.

داروهای زغال چوب در پزشکی که به صورت قرص یا پودر وجود دارند، برای جذب سم از دستگاه گوارشی مورد استفاده‌اند. این‌ها نمونه‌ای از کاربردهای زغال چوب در زندگی روزمره ما می‌باشند.

مزایای زغال فشرده

برخی از مزایای محصول زغال فشرده به شرح ذیل می‌باشد:

 • بدون صمغ
 • بدون جرقه و بدون سردرد
 • دارای خاکستر کم
 • دارای حرارت بالا
 • بدون بوی بد و گاز
 • بدون استفاده از مواد شیمیایی
 • زمان سوخت بالا

قیمت دستگاه زغال ساز فشرده

قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده مقرون به صرفه بوده و برای استفاده از ضایعات و باقی‌ مانده‌های گیاهان کشاورزی و جنگلی، فشرده‌سازی آن‌ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت زغال فشرده می‌باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه‌ای شکل کم حجم فشرده و متراکم می‌شود. قیمت این دستگاه مناسب بوده و شما می‌توانید به راحتی آن را تهیه نمایید و همچنین نگهداری و حمل و نقل آن آسان و سریع می‌باشد. شرکت ماشین‌سازی متحدان می‌تواند خدمات شایانی را به شما عزیزان ارائه دهد.

جهت خرید و اطلاع از قیمت دستگاه زغال‌ساز فشرده با ما تماس بگیرید.

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

در خط تولید زغال فشرده دستگاه ها و ماشین آلات متنوع و گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. در قالات قبل شما را با روند کار خط تولید زغال فشرده آشنا کردیم و همچنین در مورد دستگاه های مختلفی مانند دستگاه زغال فشرده با قالب گیری مکانیکی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم.

بیشتر بخوانید:   چگونه نترسیم و کارآفرینی را استارت بزنیم؟

 زغال فشرده قلیان

ذغال فشرده قلیان
ذغال فشرده قلیان

کوره های صنعتی زغال لیمو و سایر زغال های قلیانی این شرکت از بهترین آلیاژهای صنعتی و تماما پنج جداره بوده که این امر جهت بهره وری هرچه بهتر و همچنین عمر مفید بیشتردستگاه و نیز مصرف سوخت کمتر دستگاه بوده طراحی دستگاه توسط مهندسین یا تجربه ذوب آهن اصفهان توسط نرم افزار های ویژه ای صورت گرفته است.

این کوره ها دارای سیستم سرکه گیر چوب بوه و توسط روش های نوینی این امر انجام شده و همچنین به خاطر استفاده از روش دود شور و دود سوز و نیز روش نوین سرکه گیری دود ناشی از فرایند تبدیل چوب به زغالدر حد بسیار جزیی بوده و هیچ بو و دودی در فواصل نزدیک دستگاه مشاهده نمی شود و این امر موجب آلایندگی کمتر و به سبب آن هوایی پاک تر خواهیم داشت.

ظرفیت کوره های دو منظوره تولید شده توسط سرکت از ۵۰۰ کیلویی تا هفت تن ظرفیت داشته که بنا به درخواست مشتری ساخته می شود.

سوالات ، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

54 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه زغال ساز فشرده»

 1. سلام،کارخانه زغال دارم،شهرک صنعتی مرزیان،۱۱۰۰زمین سوله،با تمام دستگاه زغاله جکسون،وکبابی،با پروانه بهره برداری،آب،گاز،تلفن،برق ۳فاز بدونه گرفتن وام،سند آزاد،۷۰کیلومتر بالای اراک داخل شهرک صنعتی ،جنب کارخانه دستمال کاغذی،،بفروش میرسد

 2. درود فراوان
  من تازه از خدمت سربازی ام تموم شده. پدرم از بابت مالی ساپورتم میکنه و می خوام بدونم کار زغال خوب است. میشه روش حساب کرد

 3. عبدالله احمدی مقدم

  سلام
  من در نطنز کار می کردم و حالا می خواهم خود کارگاهی را راه اندازی کنم و دوستانم بهم راه اندازی خط تولید زغال فشرده را توصیه کرده اند. مطالب سایتتون رو خوندم عالی بود و حالا می خواهم بدونم چقدر هزینه می خواد..
  سپاس از شما

 4. آقا ما این دستگاه رو خریدیم ولی دانش و تخصص برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده به اندازه کافی نداریم. چه باید بکنیم؟

 5. با عرض سلام و ادب بنده قصد راه اندازی تولید زغال دارم زغال قلیون کبابی و… که کیفیت خوبی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *