چسب زغال: هرآنچه که باید بدانیم!!

چسب زغال به‌طورمعمول از چغندر آرد و نشاسته تولید می‌شود. این مواد امن بوده و آسیبی به اشخاص یا محیط‌زیست نمی‌زنند. تولید چسب زغال با مواد شیمیایی آروماتیک باعث می‌شود تا آسیب‌های جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست و افراد وارد شود؛ زیرا این ترکیبات شیمیایی بسیار سمّی هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با چسب زغال و مباحث بریکت آشنا کنیم.

چرا سود کسب‌وکار ما کم است؟
مزایای استفاده از پوست گردو در تولید زغال فشرده
اقدامات عملی مدیریت کاهش هزینه‌های برق در کارگاه تولید ذغال فشرده
بررسی سرانه مصرف زغال در ایران و مقایسه آن با جهان
کسب و کاری سیاه با درآمدی سفید
پربازدیدترین مقالات ماشین سازی متحدان

بهترین سرمایه گذاری در سال جدید راه اندازی خط تولید زغال فشرده است

بهترین چسب برای زغال چوب چیست؟

چسب بریکت به دلیل عدم انعطاف‌پذیری، چسب باید باشد. در فرآیند بریکت‌های زغال چوب اضافه شده است.

ارزان‌ترین چسب برای بریکت چیست؟

سیلیکات سدیم به صورت مایع به عنوان چسب در ساخت بریکت استفاده می‌شود. کم هزینه، غیرسمی و سازگار با محیط زیست است. اما ساخت بریکت با سیلیکات سدیم به موادی با رطوبت کم نیاز دارد که باعث آلودگی بیشتر گَرد و غُبار می‌شود.

بهترین مواد برای بریکت چیست؟

پوسته نارگیل و خاک اره مواد بهتری برای ساخت بریکت‌های زغالی هستند. برای خاک اره، خاک اره چوب سخت و خاک اره چوب نرم وجود دارد. صنوبر، پائولونیا، اکالیپتوس و… این نوع چوب ساختار چوبی شل دارد و در مجموع به آن چوب نرم می‌گویند.

چگونه بریکت‌ها را سفت می‌کنید؟

از پوسته نارگیل با کیفیت بالا، نوع چوب سخت یا خاک اره استفاده کنید و آن را با یک ماده اتصال دهنده مانند نشاسته یا ملاس مخلوط کنید تا به چسبندگی بریکت‌ها کمک کنید. افزودن خیلی زیاد یا خیلی کم بایندر می‌تواند بر کیفیت بریکت‌ها تأثیر بگذارد.

چگونه تراکم بریکت‌ها را افزایش می‌دهید؟

چگالی بریکت پس از حرارت دادن با افزایش نسبت C/Fe کاهش می‌یابد. به طور کلی، بریکت‌های متراکم‌تر با افزایش دمای حرارت از 1300 به 1350 درجه سانتی‌گراد و با افزایش زمان حرارت‌دهی از 10 به 15 دقیقه به دست آمد.

آیا می توانید از سیمان به عنوان چسب در بریکت استفاده کنید؟

سیمان به عنوان چسب برای بریکت کردن زغال سنگ و زغال چوب و سپس برای بریکت کردن ضایعات آهن و فولاد استفاده می‌شود. در حال حاضر سیمان به عنوان یکی از چسباننده‌های اصلی به طور گسترده در کارخانه فولاد استفاده می‌شود.

بهترین رطوبت برای بریکت چیست؟

محتوای کمتر از 5٪ است، خاصیت شدت ماده ضعیف می‌شود که راندمان تولید کمتر می‌شود. در حالی که اگر رطوبت ماده اولیه بالای 12 درصد باشد، بریکت‌های تولید شده انعطاف‌پذیر بوده و چگالی آن کم است.

میزان رطوبت خاک اره در تولید زغال فشرده

چگونه بریکت‌های زغالی قوی درست می‌کنید؟

کوتاه: مواد را در بشکه‌ای با هوای محدود کربن بزنید (مثل ساختن زغال چوب)، سپس آن را به صورت پودر درآورید و با چسب مخلوط کنید. مخلوط را در قالب بریکت فشرده کنید و سپس بریکت‌ها را در آفتاب خشک کنید.

چه چیزی باعث می‌شود که بریکت‌ها مدت طولانی‌تری بسوزند؟

تراکم بریکت بر سوختن بریکت تاثیر می‌گذارد. بریکت‌های با چگالی بالا زمان سوختن طولانی‌تری دارند و گرمای بیشتری آزاد می‌کنند. چگالی بریکت به طور قابل توجهی تحت تأثیر اندازه ذرات مواد خام و محتوای رطوبت است. هرچه اندازه ذرات کوچکتر باشد، تراکم بریکت‌ها بیشتر است.

آیا سیلیکات سدیم یک اتصال دهنده برای بریکت است؟

سیلیکات سدیم می‌تواند باعث کاهش بریکت‌ها شود، بنابراین استحکام بریکت‌ها بیشتر از سایرین است. نشاسته ذرت و رزین اپوکسی دارای خاصیت فرار در دمای بالا هستند که باعث می‌شود استحکام بریکت‌ها نسبتاً کم باشد.

چه چیزی سیمان را به یک چسب خوب تبدیل می‌کند؟

پس از مخلوط شدن با آب، سیمان تحت یک سری واکنش‌های هیدراتاسیون تولید محصولات هیدراتاسیون مختلف است که خاصیت اتصال را در خمیر سیمان حاصل ایجاد می‌کند. هیدرات‌های سیلیکات کلسیم به دست آمده در آب پایدار هستند و خاصیت چسبندگی یا سیمان شدن را ایجاد می‌کنند.

برای ساختن بریکت چقدر فشار نیاز دارید؟

در مورد بریکت‌سازی، این الیاف هستند که با محصور کردن مواد دانه‌ای، قفل کردن آن در محل و متراکم کردن کل جرم در فرآیند، هنگام خشک شدن، اتصال را انجام می‌دهند. نیروی مورد نیاز برای دستیابی به این امر به ندرت بیش از 10 بار 150 – 200 psi است.

چگونه محتوای خاکستر در بریکت‌های زغال چوب را کاهش می‌دهید؟

با افزایش مقدار بایندر، مقدار خاکستر برای بریکت‌های زغال چوب کاهش می‌یابد. برای محتوای رطوبت، بریکت‌های نشاسته تاپیوکا در مقایسه با درصد چسبنده مشابه بریکت‌های نشاسته ذرت، سطح رطوبت بالاتری را نشان دادند. در همان زمان، محتوای بایندر بالاتر، سطح رطوبت بریکت‌ها را کاهش داد.

چسب زغال سنگ چیست؟

چسب بریکت زغال سنگ برای کمک به تشکیل غبار زغال سنگ به بریکت استفاده می‌شود. بایندرها به ساخت بریکت زغال سنگ با فشار کمتر و کیفیت بالاتر کمک می‌کنند. انتخاب یک کلاسور مناسب یک عامل بسیار مهم در ساخت بریکت زغال سنگ است.

چه مواد اولیه برای بریکت مورد نیاز است؟

این بریکت‌های فشرده از مواد آلی مختلف مانند پوسته برنج، گرد و غبار اره، باگاس، پوسته بادام زمینی، سایر ضایعات کشاورزی یا ضایعات جنگلی ساخته می‌شوند. انتشار گازهای گلخانه‌ای زیرا مواد مورد استفاده در حال حاضر بخشی از چرخه کربن هستند.

آیا بریکت بهتر از زغال است؟

اگرچه ممکن است آنها جذاب به نظر نرسند، اما مزایای خوبی برای بریکت‌ها وجود دارد. آنها سوختگی پایدارتری ایجاد می‌کنند و دمای ثابت را برای مدت طولانی‌تری با نگه‌داشتن دست کمتر نسبت به زغال‌های توده‌ای حفظ می‌کنند. مزایا: طولانی‌تر می‌سوزد، حفظ دمای ثابت آسان‌تر، ارزان‌تر است.

چه چیزی بریکت‌ها را متصل می‌کند؟

نشاسته، خاک رس، ملاس و صمغ عربی انواع رایج چسب بریکت هستند. نشاسته متداول‌ترین چسب است اگرچه معمولاً گران است. لازم نیست درجه غذایی باشد. به طور کلی حدود 4 تا 8 درصد نشاسته برای تهیه بریکت مورد نیاز است.

چه چیزی باعث می‌شود زغال چوب سریعتر بسوزد؟

اگر کباب‌پز خود را در یک منطقه باز مانند وسط چمن خود قرار دهید، زغال چوب ممکن است سریعتر بسوزد زیرا در معرض باد قرار دارد. حتی بادهای کوچک و در غیر این صورت جزئی، زغال چوب را داغ‌تر و سریع‌تر می‌کند. با عبور هوا از زغال چوب، سوخت زغال چوب را با اکسیژن اضافی تامین می‌کند.

3 دیدگاه دربارهٔ «چسب زغال: هرآنچه که باید بدانیم!!»

  1. سعید مجدآبادی

    عالی . مطالب ماشین سازی متحدان همیشه خوب و حرفه‌ای بودن و هستن. همیشه رو به جلو باشین..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا