اشتباه سمی در فروش ذغال

۳ تا اشتباه سمی در فروش ذغال

۳ تا اشتباه مُهلک و کُشنده در فروش ذغال وجود داره که در این مقاله می‌خوام بهت بگم. سعی کن این ۳ تا را رعایت کنی و مطمئناً فروشت را میبره بالا و اعتبارتو زیاد میکنه و باعث میشه سود بیشتری در تولید ذغال همیشه داشته باشی!!

اِشتباه اول: ارزش ذغال را بدون

اول اینه که ببینید من و شما یه دونه لباس یا یدونه شلوار یا یدونه جعبه کادو یا یه چیزی نمی‌فروشیم که ارزشش در حد ۱۰۰ تومن یا ۲۰۰ تومن یا ۵۰۰ تومن در بازار باشه. من و شما داریم یه جنسی را جا به جا می‌کنیم و می‌فروشیم، که ممکن طرف حداقل توی کمترین حالت بین ۳۰، ۴۰ میلیون ۱۰ میلیون ، ۲۰ میلیون ، ۱۰۰ میلیون یا ۲۰۰ میلیون داره بابتش پول میده و اگر قرار باشه این پولی که داره بابت این هزینه به بار میده ببره و سود ازش نکنه یا ببره کیفیتش مرغوب و درست نباشه، هرگز دیگه سمت شما بر نمی‌گرده.

یه نکته‌ای که وجود داره اگر شما واقعاً به کار خودت ، محصول خودت به چیزی که داری تولید میکنی و میفروشی ایمان داری باید ضمانت بازگشت ۱۰۰% بهش بدی. اینکه آقا به هر دلیلی ایراد داشت بزار برگرده بیاد سمت ما. لطفاً ضررتو نفروش به کسی دیگه اینکه بخوای نفع بکنی. اگر بخوای ضررتو بفروشی به کسی دیگه این شخص مطمئناً میره و دیگه برنمی‌گرده و بدتر برنگشتن خودش میره مشتری‌های بعدی هم پشت سرت می‌سوزونه و مطمئناً تبلیغات منفی پشت سرت میکنه.

پس نیا سوخت بده بابت اینکه بار خرابت رو رد بکنی بره. با این کار مشتری و مشتریان دیگه رو دستی دستی از بین میبری.

این اولین اشتباهته هرگز کیفیت کارتو فدای این نکن که بخواهی یه سودی بکنی، باری که کیفیت نداره رو بهش بگو و با قیمت پایین‌تر بهش بفروش.

بیشتر بخوانید:   شغل سودآور: تولید زغال با سرمایه کم

 اِشتباه دوم: ترکیب کردن بار ضعیف با بار سالم

دومین اشتباهی که خیلی از تولید کنندگاه انجام میدن میان بار ضعیف رو با بار سالم یکی می‌کنن. دوست من چرا شما بار ضعیفتم قاطیش می‌کنی میگی بزار همه بارم را رد کنم بره. زمانیکه مشتری کارتون را باز می‌کنه و میبینه بار رو متوجه میشه که شما بهش کلک زدی، حقه به کار بردی و کلاه سرش گذاشتی و بهت زنگ میزنه و می‌خواد بارشو بهت پس بده. وقتی که مشتری برای پراید وجود داره ، مشتری برای خونه کُلنگی پایین شهر وجود داره ، مشتری برای جنس ضعیف وجود داره، همون شکلی مشتری برای مزدا۳ ، بی ام وی و خونه‌ی بالای شهر هم وجود داره.

بیشتر بخوانید:   معرفی کامل انواع زغال

پس وقتی تو هر دوحالتش مشتری هست چرا میای خودتو خراب میکنی؟ چرا میای بار ضعیف و سالمتو با همدیگه قاطی می‌کنی. بار سالمت رو یه جور دیگه با قیمت بالاتر بفروش و بار ضعیفت هم بده به کسی که به اندازه توانش می‌خواد هزینه کنه.

این اشتباه را رو هرگز نکن، بار خرابت و بار مرغوبت قاطی بکنی. این جزء بزرگترین اشتباهاتی هست که دارید می‌کنید. خودتون و اعتبارتون رو از بین می‌برید و همچنین اعتماد طرف هم از بین می‌برید. که دیگه ازتون خرید نمی‌کنه و هرکسی دیگه‌ای هم که بخواد ازتون خرید بکنه همیشه چشمش میترسه.

این اعتمادسازی دست من و شماست. به مشتری میگیم بارم سالم و بار خوب به شما میدم و بار ضعیف هم دارم که با قیمت پایین‌تر به شما میدم.

اِشتباه سوم: دروغ گویی در فروش بار

ببینید زمانیکه شما دروغ می‌گید نه‌تنها خودتون رو بلکه بقیه همکاراتون هم زیر سوال میبرید. یه مثال بدی تو فرهنگ ما جا افتاده که میگن ” ولش کن!! یارو ذغال فروشه!!! ” این یعنی چی؟ یعنی اینکه یارو آدم دودر بازیه، کلاهبرداره ، همه چیزو قاطی میکنه و داره از این طریق نون میخوره. این یه دیدگاه بدیه نسبت به شغل ما وجود داره متأسفانه.

بیشتر بخوانید:   هشت اصل مهم در کارآفرینی

پس خواهشی که ازت دارم صداقتتو تو عمل نشون بده، وقتی به مشتری وعده بار سالم میدی، بار سالم بهش بده. یا خیلی‌ها هستند که کم‌فروشی می‌کنن. نکنید اینکار رو. اگر ۹ کیلوی بگو ۹ کیلوی جعبه‌اش ۱۰ کیلیویی.

ماشین سازی متحدان

گروه صنعتی متحدان با دانش فنی و مهندسین مُجرب در سال ۱۳۹۲ پایه صنعت نوین زغال فشرده را نهاده و بی‌شک یکی از برترین برندهای موجود در صنعت زغال فشرده از نگاه مشتریان و متخصصان شناخته شده است.

بارگیری دستگاه اِکسترودر هیبریدی دوبل

نتیجه گیری:

این نکاتی که گفتیم را خواهشاً بهش توجه کنید و بیاید در کنار هم باشیم و بهترین ذغال رو تهیه کنیم و به دست مشتریان داخلی و خارجی بدیم.

نظرات، سوالات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید تا بقیه هم استفاده کنند.

6 دیدگاه دربارهٔ «۳ تا اشتباه سمی در فروش ذغال»

  1. من خودم ۸ سال هست که در این صنعت مشغول به فعالیتم، باید بگم که این اشتباه را رو هرگز نباید کرد، بار خرابت و بار مرغوبت قاطی بکنی. این کار مشتری را فراری میده و کسب و کار رو زمین میزنه.

  2. درود بر شما
    خیلی خوب بود نزدیک به ۱۷ سال است که در زمینه ذغال و مواد سوختنی فعالیت می کنم و وقتی این مطالب رو خوندم خیلی حال کردم. سپاس از شما

  3. خیلی نکات خوب بود. من تازه می‌خوام وارد این حوزه بشم خوندن این مطالب که به صورت یه راهنما هست خیلی کمکم می کنه. درود بر شما درود💢 بر صداقت شما 💐

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *