۱۰ دلیل رفتن مشتریان و روش‌های جلوگیری از آن

۱۰ دلیل رفتن مشتریان و روش‌های جلوگیری از آن

با توجه به ماهیت کسب‌و‌کار و تعداد مشتریان، گاهی اثری که رفتن حتی یکی از آن‌ها بر کارگاهمان می‌گذارد، بسیار مُخرب است. مهم نیست کسب‌و‌کارتان تا چه حد از هر مشتری سود می‌برد، اما به نفع‌تان است نرخ حفظ مشتریان را به حداکثر برسانید.

در این مقاله به دلیل اصلی رفتن خریداران زغال فشرده می‌پردازیم. با توجه به تجربیات و تحقیقات خود می‌توانم ۱۰دلیل اصلی مشتریان برای ترک فروشندگان را توضیح داده و چند روش خوب برای جلوگیری از آن‌ها پیشنهاد دهم:

( تا انتهای مقاله با ما همراه باشید J )

دلیل اول: بودجه

گاهی بودجه کسب‌و‌کار به پایان می‌رسد یا مجبور بر این می‌شود که خدمات فرعی‌اش را حذف کند تا بودجه را به موارد مهم‌تر اختصاص دهد. حل این مشکل دشوار است، اما چند گزینه دارید. مؤثرترین راهکار مصالحه با مشتری برای پرداخت مبلغ کمتر در ازای خدمات محدودتر است. در این حالت، باز هم ضرر می‌کنید، اما حداقل مشتری را حفظ می‌کنید که از هر موضوعی در کسب‌و‌کارتان مهم‌تر است.

دلیل دوم: اعتماد

اعتماد عامل بسیار مهمی در حفظ مشتریان است؛ ( علی‌الخصوص مشتریان زغال ).

اگر احساس کنند صادق و روراست نیستید، ارزش کارتان را زیر سؤال می‌برند و حمایتشان را دریغ می‌کنند. فقط یک راه برای جلوگیری از رفتن آن‌ها وجود دارد؛ اینکه همیشه، از ابتدای رابطه و تا حد ممکن صادق و روراست باشید. صادق و روراست باشید، حتی اگر گفتن حقیقت دشوار باشد.

برای مشاوره و راهنمایی تولید زغال فشرده با ما تماس بگیرید.

دلیل سوم: ارزش

اگر مشتری ارزش عینی یا بازگشت سرمایه‌اش را در محصولات و خدمات شما نبیند، دیگر سراغتان نمی‌آید. محاسبه و تائید بازگشت سرمایه وظیفه مشتری نیست، بلکه وظیف شخص خود شماست؛ بنابراین، وقت بگذارید و ارزشی که ارائه می‌دهید را به مشتری نشان دهید. اگر می‌خواهید حس مثبت مشتری نسبت به خود را همیشه حفظ نمائید، به مشتری‌تان ارزش و بهاء بدهید.

بیشتر بخوانید:   دستگاه زغال ساز چینی

دلیل چهارم: نیازها

گاهی، مشتری نیاز به تغییر دارد. شاید دیگر به کالای شما نیازی نداشته باشد یا برای خرید محصول شما که قبلاً این معامله را با شما انجام میداد، حالا دیگر کسی دیگر را جایگزین شما کرده است. متأسفانه راه‌حل ساده‌ای برای این مشکل وجود ندارد. نمی‌توانید نیازهای مشتریان را تغییر دهید. فقط می‌توانید گزینه‌های خدماتی سازگار با دیدگاه، اهداف و ساختار کاری جدیدشان ارائه دهید.

دلیل پنجم: سیاست

معمولاً وقتی یک نفر در شرکت مشتری از ارتباط با شما هیجان‌زده و خوشحال است، اما تصمیم‌گیرنده ارشدتر از آن راضی نیست، با مشکل مواجه می‌شوید. سیاست‌های داخلی بدون اینکه تقصیری متوجه شما باشد می‌تواند رابطه را خراب کند. بنابراین، نهایت تلاش خود را برای ایجاد ارتباط با سطوح مختلف شرکت مشتری انجام دهید.

برای مشاوره و راهنمایی تولید زغال فشرده با ما تماس بگیرید.

دلیل ششم: پرسنل

شاید مشتری با مدیر یا کارمند خاصی در تیم شما در ارتباط باشد و جابجایی یا ارتقاء آن کارمند موجب از دست دادن مشتری شود. بهترین راه‌حل این مشکل جابه‌جایی‌ها و آموزش هماهنگ کارکنان کارگاه تا حدی است که نوسانات در چنین شرایطی را کاهش دهد.

دلیل هفتم: بی‌علاقه‌گی

وقتی خریداران خدمات دریافتی را مرور می‌کنند، یک واکنش احساسی باعث وفاداری آن‌ها به برندتان می‌شود. با این وجود، عدم این احساس باعث می‌شود از خود بپرسند چرا مبلغی برای خدمات‌تان هزینه کرده‌اند. پس با تزریق بیشتر احساسات مثبت در معاملات روزانه، با این بی‌علاقه‌گی مقابله کنید. سوپرایزهای کوچک ارائه کرده و صمیمیت‌های شخصی ایجاد نمایید.

بیشتر بخوانید:   شغل سودآور: تولید زغال با سرمایه کم

دلیل هشتم: شکست

شکست یا خرابکاری در یک پروژه بزرگ می‌تواند بهانه‌ای برای رفتن مشتری باشد، با اعتراف به اشتباه این احتمال را همیشه کاهش دهید. برای جبران همه خسارات احتمالی که در طول فرآیند ایجاد کرده‌اید، سخت کار کنید.

دلیل نهم: غفلت

مشتریان برای اینکه احساس کنند به کسب‌و‌کارشان احترام می‌گذارید، به توجه دائم نیاز دارند و این کار شراکتشان با شما را مستحکم می‌کند. اگر در زمینه ایجاد ارتباط به اندازه کافی پویا نیستید یا روابط شخصی کافی با مشتری ندارید، شاید فکر کنند آن‌ها را به حال خود رها کرده‌اید. برای بیشتر ماندن در ذهن مشتریانتان سخت کار کنید.

برای مشاوره و راهنمایی تولید زغال فشرده با ما تماس بگیرید.

دلیل دهم: رقابت

روراست باشید. شما تنها تأمین‌کننده شهر نیستید و شاید رقبا خدماتی مشابه را با قیمت کمتر یا خدمات بهتر را با قیمت مشابه ارائه دهند. اگر مشتری از وجود رقیبی آگاه شود که قیمت یا عملکردی بهتر از شما دارد، او را از دست می‌دهید؛ بنابراین، به نفع‌تان است تحقیقات پویایی درباره رقبا انجام دهید و با این رفتن‌های احتمالی مقابله نمایید.

با توجه به جایگاهی که میان رقبا دارید، نقاط ضعفتان را بروز ندهید، حتی اگر مطمئن هستید، از نقاط قوت خود به بهترین نحو استفاده کرده‌اید.

بیشتر بخوانید:   زغال چیست و مروری بر تاریخچه زغال

مشتریان وقتی مشارکت ارزشمندی با شما داشته باشند، بدون دلیل موجه ترک‌تان نمی‌کنند. فهمیدن دلیل روانی رفتن مشتری و تلاش پویا برای کاهش خطرات موجود در همه حوزه‌های خطرساز را به کسب‌و‌کارتان بدهکارید.

توصیه‌هایی برای موفقیت در تولید زغال فشرده

اشتباه سمی در فروش ذغال
اشتباه سمی در فروش ذغال
  • کیفیت و خدمات خوب: همواره محصولی با کیفیت تولید کنید، بدین منظور دستگاه‌ها، مواد اولیه و روش تولید شما باید با کیفیت باشد.
  • شناسایی بازار هدف: در هر شغلی باید بازار هدف خود را شناسایی کنید و از بازاریاب‌ها و مدیران با تجربه در این کار استفاده کنید. هدفمندی در بازار از رمزهای موفقیت است.
  • تبلیغات قوی: تبلیغات در هر کسب‌و‌کاری از مهم‌ترین موارد برای موفقیت است. از شیوه‌های نوین و متنوع تبلیغات استفاده کنید تا محصول شما شناخته شود.
  • رقابت سالم: رقابت سالم می‌تواند موجب پیشرفت شما شود، بنابراین رقبای خود را بشناسید و سعی کنید همواره طی رقابت سالم، خدمات خود را بیشتر کنید.
  • تلاش در پیشرفت: هیچ‌گاه از بالابردن سطح کیفیت و خدمات خود، و همچنین برای ایده‌های کاربردی بیشتر دست نکشید. همیشه جای پیشرفت وجود دارد تلاش کنید تا بازار خود را گسترده‌تر کنید.

اِستراتژی شما برای حفظ مشتریان بی‌نقص نیست و قرار هم نیست باشد. رفتن مشتریان جزئی از همه کسب‌و‌کارها است، اما برای حداکثر کردن درآمد و سود و راضی نگه‌داشتن خریداران باید آن را تا حد ممکن کاهش دهید.

برای مشاوره و راهنمایی تولید زغال فشرده با ما تماس بگیرید.

4 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ دلیل رفتن مشتریان و روش‌های جلوگیری از آن»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *