خط تولید ذغال: کلاهبرداری در ذغال فشرده

کلاهبرداری‌ و تعریف آن در‌قانون به طور‌کلی شامل موارد گسترده‌ای می‌باشد. ‌‌‌با این عنوان که هرکس از ‌راه حیله و تقلّب مردم را به وجود راه‌اندازی کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها، موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب می‌دهد یا به امور ‌غیر‌واقع امیدوار ‌و‌‌‌ ترغیب نماید یا از حوادث و پیش‌آمدهای غیرواقع بترساند و یا اسم یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه یا اموال‌، اسناد، حوالجات و… آن‌ها را تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد، کلاهبرداری محسوب می‌شود.

کارآفرینی را متوقف کنید! شروع کننده باش!

کلاهبرداری در ذغال فشرده

همانطور که اشاره کردیم افراد و مشتریان که می‌خواهند وارد این صنعت شوند، هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارند و فقط ظاهر و خروجی  کار را دیده‌اند. در این میان هم افراد سودجو یا کلاهبردار که در هر صنفی وجود دارند این دسته از افراد را تور می‌کنند و هزینه راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده که n تومان می‌باشد به بالاترین قیمت بازار می‌فروشند یا با وسوسه‌های دروغین و سیاه‌نمایی بازار ذغال را به افراد تازه‌کار به دروغ و دَغَل‌بازی جلوه می‌دهند اما دراین وبسایت مقالات غنی زیادی در مورد خط تولید ذغال فشرده نوشته‌ایم که 3 مورد از آن‌ها را دربخش پایینی می‌بینید که پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم برای بالابردن دانش و آگاهی خود مطالعه نمایید.

چگونه بازار زغال را تحلیل کنیم؟
فرآیند تولید زغال توسط دستگاه زغال ساز با خاک اره
استراتژی‌های قیمت‌گذاری زغال فشرده
بررسی: آموزش کارآفرین شدن یا مراحل کارآفرین شدن
بررسی سرانه مصرف زغال در ایران و مقایسه آن با جهان
پربازدیدترین مقالات ماشین سازی متحدان

 

جرم کلا‌هبرداری و عناصر آن

جرم کلاهبرداری در واقع اخذ مال کسی دیگر به وسیله ابزار و فعالیت‌های متقلبانه و با سوء‌نیت می‌باشد. از لحاظ حقوقی، تعریف کلاهبرداری در قانون تشدید مجازات مرتکبین کلاهبرداری، ارتشاء و اختلاس در سال 1367، ماده یک، آمده است و عناصر جرم کلاهبرداری را به صورت زیر برشمرده است:

 • ترساندن مردم از حوادث غیرواقعی
 • بردن پول و ثروت دیگران با فریب دادن
 • فریب دادن مردم به وجود شرکت‌ها و تجارت‌خانه‌ها که توسط برخی از موسسه‌های واهی و اموال و اختیارات موهوم صورت می‌گیرد.
 • به کارگرفتن اسامی و عناوین معجول
 • به دست آوردن اسناد و قبوض

مصادیق انواع کلاهبرداری به حدی گسترده‌ است که امروزه حقوق‌دانان بسیاری با تحقیق در مورد کلاهبرداری به انتشار تعداد زیادی مقاله در زمینه کلاهبرداری پرداخته‌اند تا از روند روبه‌رشد این جرم در کشور بتوان جلوگیری نمود.

مجازات کلاهبرداری

جرم کلاهبرداری به جهت اهمیت آن و شمار زیاد مالباختگان و کلاهبرداران دارای یک قانون خاص و ویژه‌ای است که توسط قانون‌گذار در سال 1376 به تصویب رسید. مواردی که در این قانون پیاده گردید چنانچه کلاهبردار خود را مامور دولت یا وابسته به دولت ‌و اُرگان‌ها و نهاد‌های عمومی مانند شهرداری معرفی نماید یا هجوم خود کارمند دولت، اُرگان، نهادهای عمومی مرتکب جرم شود و یا در جهت کلاهبرداری تبلیغاتی در رادیو، مجله، بیلبورد، شبکه‌های مجازی، تلویزیون و روزنامه بنماید، بسته به قانون مدنی کشور محکوم و مجازات می‌گردد.

خط تولید ذغال فشرده

حال به صنعت ذغال فشرده می‌رسیم.. شرکت‌های تولیدکننده ذغال در خط تولید ذغال فشرده از کوره‌ نیمه صنعتی و دستگاه و کوره‌های ذغال متنوع استفاده می‌کنند که به گفته شرکت‌های سازنده‌ی آن‌ها هریک از این کوره‌ها، دستگاه‌های ذغال ‌ساز در نوع خود بهترین بوده و توسط این دستگاه‌ها شروع به تولید مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین ذغال را می‌کنند. متأسفانه افرادی که قصد راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده را دارند؛ بدون اطلاع و تحقیق یا مشاوره گرفتن از افراد خبره این کار اقدام به خرید این دستگاه‌ها نموده‌اند و بدون اینکه با نحوه‌ی استفاده دستگاه ذغال آشناییتی داشته باشند شروع به راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده می‌کنند.

وضعیت بازار فروش ذغال چگونه است ؟

 

در چنین موقعیتی بازار فروش ذغال وضعیت مثبتی نسبت به دیگر صنعت‌ها دارد و چنانچه تولیدکننده‌ای کیفیت مناسب را به بازار هدف ارائه دهند، مشکل خاصی در فروش محصول خود نخواهند داشت و حتی امکان پیش‌فروشی هم وجود دارد. خط تولید دغال فشرده در صورتی که با اطلاع کامل از هزینه‌ها و استفاده از مواد اولیه مناسب انجام شود، علاوه بر اینکه سود بالایی برای تولیدکنندگان دارد بلکه فراتر از آن رفته و باعث اشتغال‌زایی بسیاری از افراد نیز خواهد شد و همچنین میزان هزینه راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده و هزینه‌های جانبی کاسته خواهد شد.

گروه صنعتی ماشین ‌سازی متحدان

گروه صنعتی متحدان با دانش فنی و مهندسین متخصص در سال 1392 پایه صنعت نوین ذغال فشرده را نهاده و بی‌شک یکی از برترین برندهای موجود در صنعت ذغال فشرده از نگاه مشتریان و متخصصان شناخته شده است. ماشین‌ سازی متحدان سازنده دستگاه‌های زغال فشرده می‌باشد و در این چند سال فعالیت مستمّر بسیاری از خط تولیدهای ذغال فشرده را راه‌اندازی نموده است. فقط کافیست با ما تماس بگیرید تا شما را برای ورود به این صنعت پرسود یاری نماییم.

حال شما بگویید: آیا شما هم در صنعت ذغال فشرده تجربه کلاهبرداری را داشته‌اید؟ چه عواملی باعث بروز و شدت کلاهبرداری در صنعت ذغال می‌شود؟ نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود را در قسمت “ارسال دیدگاه ” با ما به اشتراک بگذارید.

12 دیدگاه دربارهٔ «خط تولید ذغال: کلاهبرداری در ذغال فشرده»

 1. شرکت زغال … کسی میشناسه؟
  میگه مواد اولیه رایگان میدم، شما به عنوان گیمانکار تولید کن و محصول رو بهم پس بده
  زغال فشرده 20 تومن و زغال مرکبات 50 تومن دستمزد میده
  کسی که باهاشون کار کرده بگه

 2. وقتتون بخیر
  حدود ۸ ، ۹ سال پیش که من در سبزوار ساکن بودم؛ یکی از دوستان که آذری بودن پیشنهاد تولید زغال فشرده رو در کنار چوب‌بری که می‌کردم رو دادن. من اون موقع زیاد با این صنعت آشناییت نداشتم و کار و کاسبی خودم هم خوب بود.
  امروز که به گذشته فکر می‌کنم، پی می‌برم که اشتباه کردم و باید خط تولید زغال فشرده در سبزوار رو راه‌اندازی می‌کردم. الان زغال جز کالاهای پرفروش هر مغازه داری هست و اگر در کنار کارم که تولیدکننده مبل بودم دستگاه‌های صنعتی زغال فشرده رو هم می‌خریدم و زغال هم تولید میکردم، الان هم برند می‌شدم و بازار زغال رو هم میشناختم. خیلی ممنونم از مطالب خوبی که منتشر کردید.

 3. من بیکارم دنبال کار میگردم پیام تبلیغاتی در رابطه با زغال صنعتی برام آمد خط تولید با کارگاه که درماه ۷۰ میلیون سوددهی داره با 5 کارگر وسرمایه ۳۰۰ میلیونی آمار خرید دستگاه زغال میخاستم ازدوستان بپرسم برم دنبالش یا نه میتوانم موفق باشم..

 4. میثم میرزایی

  من خودم ۱۱ سال هست که تو این شغلم. باید بگم که کلاهبرداری تو همه شغل ها هست نه فقط تو زغال. پس اینقدر این شغل رو به مردم منفی جلوه ندید.

  1. سلام جناب آقای محمدیان شما در تولید زغال فعالیت دارید میشه بفرمایید که سود این بازار چه طوره منم میخوام که اطلاعات در باره این کار کسب کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید سپاس

   1. وقت شما بخیر
    آقای محمدرضا سود تولید زغال فشرده بستگی به چند عوامل داره و تو این نوسات قیمت بازار رنج مشخصی نیست که به شما بگوییم. ولی بین 25 تا 30 میلیون تومن رو در طول ماه در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم: مقاله: پیش از راه‌اندازی خط تولید زغال فشرده به چه نکاتی توجه کنیم؟ را مطالعه نمایید.

  2. سلام، آقای میرزایی چند تا سوال داشتم برای راه اندازی کارگاه زغال، میتونم ایمیل یا شماره تون رو داشته باشم؟
   ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. میلاد محمدی

    سلام علی آقا با شماره‌های زیر تماس بگیرید.
    5068 108 0912 – (محمدیان)
    8463 764 0912 – (محمدیان)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا