منوی دسته بندی

خط تولید ذغال: کلاهبرداری در ذغال فشرده

کلاهبرداری در ذغال فشرده

کلاهبرداری‌ و تعریف آن در‌قانون به طور‌کلی شامل موارد گسترده‌ای می‌باشد. ‌‌‌با این عنوان که هرکس از‌راه حیله و تقلّب مردم را به وجود راه‌اندازی کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها، موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب می‌دهد، یا به امور ‌غیر‌واقع امیدوار ‌و‌‌‌ ترغیب نماید یا از حوادث و پیش‌آمدهای غیرواقع بترساند و یا اسم یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه یا اموال‌، اسناد، حوالجات و… آن‌ها را تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد، کلاهبرداری محسوب می‌شود.

جرم کلا‌هبرداری و عناصر آن

جرم کلاهبرداری در واقع اخذ مال کسی دیگر به وسیله ابزار و فعالیت‌های متقلبانه و با سوء‌نیت می‌باشد. از لحاظ حقوقی، تعریف کلاهبرداری در قانون تشدید مجازات مرتکبین کلاهبرداری، ارتشاء و اختلاس در سال ۱۳۶۷، ماده یک، آمده است و عناصر جرم کلاهبرداری را به صورت زیر برشمرده است:

 • ترساندن مردم از حوادث غیرواقعی
 • بردن پول و ثروت دیگران با فریب دادن
 • فریب دادن مردم به وجود شرکت‌ها و تجارت‌خانه‌ها که توسط برخی از موسسه‌های واهی و اموال و اختیارات موهوم صورت می‌گیرد.
 • به کارگرفتن اسامی و عناوین معجول
 • به دست آوردن اسناد و قبوض

مصادیق انواع کلاهبرداری به حدی گسترده‌ است که امروزه حقوق‌دانان بسیاری با تحقیق در مورد کلاهبرداری به انتشار تعداد زیادی مقاله در زمینه کلاهبرداری پرداخته‌اند تا از روند روبه‌رشد این جرم در کشور بتوان جلوگیری نمود.

🎯 حتماً بخوانید: همه چیز در مورد مجوز تولید زغال فشرده

خط تولید ذغال فشرده

حال به صنعت ذغال فشرده می‌رسیم. شرکت‌های تولیدکننده ذغال در خط تولید ذغال فشرده از کوره‌های صنعتی و دستگاه و کوره‌های ذغال متنوع استفاده می‌کنند که به گفته شرکت‌های سازنده‌ی آن‌ها هریک از این کوره‌ها، دستگاه‌های ذغال‌ساز در نوع خود بهترین بوده و توسط این دستگاه‌ها شروع به تولید مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین ذغال را می‌کنند. متأسفانه افرادی که قصد راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده را دارند، بدون اطلاع و تحقیق یا مشاوره گرفتن از افراد خبره این کار اقدام به خرید این دستگاه‌ها نموده‌اند و بدون اینکه با نحوه‌ی استفاده دستگاه ذغال آشناییتی داشته باشند، شروع به راه‌اندازی خط تولید ذغال فشرده می‌کنند.

کلاهبرداری ذغال فشرده

همانطور که اشاره کردیم افراد و مشتریان که می‌خواهند وارد این صنعت شوند، هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارندو فقط ظاهر و خروجی  کار را دیده‌اند. دراین میان هم افراد سودجو یا کلاهبردار که در هر صنفی وجود دارند این دسته از افراد را تور می‌کنند و هزینه خط تولید ذغال فشرده که n تومان می‌باشد، به بالاترین قیمت بازار می‌فروشند یا با وسوسه‌های دروغین و سیاه‌نمایی بازار ذغال را به افراد تازه‌کار به دروغ و دغل‌بازی جلوه می‌دهند اما دراین وبسایت مقالات غنی زیادی در مورد خط تولید ذغال فشرده نوشته‌ایم که سه مورد از آن‌ها را دربخش پایینی می‌بینید که پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم برای بالابردن دانش و آگاهی خود مطالعه نمایید.

وضعیت بازار فروش ذغال چگونه است؟

مشکلات احتمالی در خط تولید زغال فشرده

مشکلات احتمالی در خط تولید زغال فشرده

در چنین موقعیتی بازار فروش ذغال وضعیت مثبتی نسبت به دیگر صنعت‌ها دارد و چنانچه تولیدکننده‌ای کیفیت مناسب را به بازار هدف ارائه دهند، مشکل خاصی در فروش محصول خود نخواهند داشت و حتی امکان پیش‌فروشی هم وجود دارد.

خط تولید دغال فشرده در صورتی که با اطلاع کامل ازهزینه‌ها و استفاده از مواد اولیه مناسب انجام شود، علاوه بر اینکه سود بالایی برای تولیدکنندگان دارد بلکه فراتر از آن رفته و باعث اشتغال‌زایی  بسیاری از افراد نیز خواهد شد و همچنین میزان هزینه راه‌اندازی  خط تولید ذغال فشرده و هزینه‌های جانبی  کاسته خواهد شد.

مجازات کلاهبرداری

جرم کلاهبرداری به جهت اهمیت آن و شمار زیاد مال‌باختگان و کلاهبرداران دارای یک قانون خاص و ویژه‌ای است  که  توسط قانون‌گذار در سال ۱۳۷۶ به تصویب رسید. مواردی که در این قانون پیاده گردید چنانچه کلاهبردار خود را مأمور دولت یا وابسته به دولت ‌و ارگان‌ها و نهاد‌های عمومی مانند شهرداری معرفی نماید یا هجوم خود کارمند دولت، ارگان، نهادهای عمومی مرتکب جرم شود و یا در جهت کلاهبرداری تبلیغاتی در رادیو، مجله، بیلبورد، شبکه‌های مجازی، تلویزیون و روزنامه بنماید، بسته به قانون مدنی کشور محکوم و مجازات می‌گردد.

سخن پایانی: درباره ماشین ‌سازی متحدان

گروه صنعتی متحدان با دانش فنی و مهندسین متخصص در سال ۱۳۹۲ پایه صنعت نوین ذغال فشرده را نهاده و بی‌شک یکی از برترین برندهای موجود در صنعت ذغال فشرده از نگاه مشتریان و متخصصان شناخته شده است.

ماشین‌ سازی متحدان سازنده دستگاه‌های نیو هیبریدی توربو می‌باشد و در این چند سال فعالیت مستمر بسیاری از خط تولیدهای ذغال فشرده را راه‌اندازی نموده است، فقط کافیست با ما تماس بگیرید تا شما را برای ورود به این صنعت پرسود یاری نماییم. (نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود را در قسمت “ارسال دیدگاه ” با ما به اشتراک بگذارید.)

تماس با مدیران ماشین سازی متحدان

میلاد محمدی

‫3 نظر

 • میثم میرزایی گفت:

  من خودم ۱۱ سال هست که تو این شغلم. باید بگم که کلاهبرداری تو همه شغل ها هست نه فقط تو زغال. پس اینقدر این شغل رو به مردم منفی جلوه ندید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *